Музей української гармоніки у Жашкові

Дата: 30.11.2021 11:48

Фото без описуМузей української гармоніки  відкрито на честь 15-річчя незалежності України.

Метою діяльності музею української гармоніки є збереження і примноження здобутків традиційної народної культури, фольклору, аматорської творчості,  нематеріальної  культурної спадщини.

Фото без описуВ експозиціях музейної кімнати налічується більше 1000 експонатів: музичні інструменти,  предмети і фотографії, афіші, учбові посібники,  відеокасети і диски пов’язані з побутуванням гармоніки в Україні  і за її межами. Зібрано, систематизовано і описано значну кількість гармонік, їх налічується сьогодні – 260  гармонік.

Музей  створено викладачем Мистецької школи, заслуженим працівником культури України Сухим І.І.

І. І. Сухий ефективно використовує роботу музею, як  можливість для широкої просвітницько-виховної роботи серед різних вікових категорій (діти, учні, студенти ПТУ та інші). На базі музею працює дитячий зразковий ансамбль гармоністів (керівник І.І. Сухий), який за час 30-річної діяльності виховав кілька поколінь гармоністів. Школу колективної гри пройшло більше 255 дітей.  Траєкторія польоту гармоні займає сім виступів в Національному Палаці України, та участь та перемоги  у 269 конкурсах.

У музеї, крім гармонік, налічується близько 300 шумових та ударних  інструментів. Є дуже рідкісні й унікальні музейні експонати: приміром, 200-літня фісгармонія, гармонь Петра Нєвсьокого1980 року, гармонь Нестора Махна, інструменти з  царської музичної майстерні.

Фото без описуІ нещодавно у музеї запрацювала третя кімната, яку Іван Іванович називає «бурштиновою».

Сірникові інструменти – окрема віха життя музею. Завдяки таланту і майстерності їх автора – жашківчанина Богдана Сенчукова вдалося створити серію-колекцію сірникових музичних інструментів, які не мають аналогів.  А І.І. Сухий обєднав їх у колектив - унікальний у своєму роді ансамбль сірникових інструментів. Він є  – багаторазовий рекордсмен Книги Національного  реєстру рекордів України, а віднедавна – і Книги рекордів Гіннеса.

Так звана «бурштинова кімната», на думку Івана Сухого, логічне продовження музею, адже сірникові інструменти особливі, унікальні та  заслуговують окремої уваги відвідувачів.

Читання лекцій,  діяльність  дитячого ансамблю гармоністів, проведення творчої лабораторії майстер класу, вважаю  продовженням екскурсії по музею української гармоніки, і її доповненням.