З історії Жашкова

Вперше назва «Жашків» зустрічається на карті французького інженера Гійома де Боплана (перша половина сорокових років XVIIcт.), який позначив на картах українських земель Речі Посполитої слободу Зашків та річку Бава, нині Торч, притоку річки Тікич Угорський .

16 жовтня (за старим стилем) 1636 року- повідомлення про те,що при впаданні річки Козина в річку Рава Зашківська, вище Скибин Греблі закладено Грордище.

2 лютого (за новим стилем) 1655 року – із Рашкова (Жашкова) направлено реляцію королю Речі Посполитої про наслідки битви під Охматовим (Дрижипільська битва)

1664 року у Жашкові нараховувалось 31 дим (дим-оселя), з яких сплачували 46 злотиих 15 грошів (для порівняння додамо, що на той час козацька шабля коштувала 60 злотих).

1729 рік – за кошти пана Дроздовського із дубових колод збудували церкву на місці, де нині знаходиться Жашківська школа №3.

1740 рік – власником Жашкова став граф Францішек Антоній Ледуховський (+1796), панцирної хоругви ротмістр, Влодзимірський староста.

1741 рік – за даними Тетіївського деканату прихожан в Жашкові 20 дворів.

1801 рік – Жашків набуває статусу волосного центру у складі Таращанського повіту.

1833 рік – відкрито ярмарок, де торгували переважно сільськогосподарською продукцією. Змуровано двохрестальну церкву коштом пана Іоанна Таращанського.

1835 рік – спалена поміщицька ґуральня.

1840 рік – Жашків віднесено до розряду містечок.

1860 рік – поблизу містечка збудовано цукровий завод, де працювало 350 робітників, на початку 20-го століття на заводі працювало 896 робітників. У містечку на той час був також виноробний і пивний заводи (1865рік), 28 ремісників, 24 крамниці. Місцевий ярмарок славився кінською торговицею, де можна було зустріти ліверантів з різних губерній Росії.

1865 рік – відкрито однокласну школу.

28.06.1897 року - народився вчений шумеролог Семюель Ноах Крамер.

07.03.1904 року- народилася відома українська письменниця Докія Гуменна, автор романів «Діти Чумацького шляху», «Золотий плуг», «Хрещатий Яр», «Європа Кріпатська».

У лютому 1918 року встановлено радянську владу. Першим головою ревкому був Іван Пилипович Станецький (1919 р.)

З 1923 року Жашків став центром району.

У 1926-1927 роках відбулася добудова залізничної колії на дільниці Погребище-Жашків.

1932 рік – голодний бунт селян, для з»ясування причин якого прибув перший секретар Київського обкому КП(б)У М.Н. Демченко.

1934 рік – відкрито середню школу, а з 1946 року працювали середня семирічна і початкова школи.

З 19 липня 1941 року до 06 січня 1944 року був окупований німецькими військами.

В 1956 році Жашків об»єднано з селом Городище і віднесено до міста районного підпорядкування.

У 2000 році відкрито храм Петра і Павла.