Української буде більше!

6 липня 2021 року - початок нового етапу втілення закону про державну мову, який забезпечить збільшення присутності державної мови в публічному просторі та зміцнення її статусу як державної. Цього дня набирають чинності норми, які є важливими для переважної більшості людей, оскільки вони стосуються сфери культури і розваг, туристичної сфери, книговидаництва та роботи книгарень, кіновиробництва, демонстрування фільмів в кінотеатрах і на телебаченні тощо (частини 2-6, 8 статті 23, стаття 26 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної»).

11:18 06.07.2021

З 1 липня 2021 року Держпраці у взаємодії з Державною податковою службою розпочне інспектування з питань виявлення незадекларованих працівників

Під час формування Національного плану спільних дій щодо зниження рівня незадекларованої праці на 2021 рік було узгоджено механізм спільної роботи ряду державних органів, у тому числі Держпраці та Державної податкової служби (ДПС), щодо реалізації спільних заходів, спрямованих на стимулювання роботодавців та працівників до переходу від неформальних до задекларованих трудових відносин.

09:12 06.07.2021

Незадекларована праця – погано для всіх

Незадекларована праця – погано для всіх Для держави. Неформальна економіка і незадекларована праця обмежують можливості держави проводити сучасну соціальну політику у сферах освіти, охорони здоров’я, розвитку професійних навичок, зайнятості, соціального захисту та пенсійного забезпечення, сприяють ухиленню від сплати податків, зменшують надходження до державного і місцевих бюджетів. Зрештою, через несплату податків й єдиного соціального внеску держава змушена підвищувати податки для бізнесу, щоб виплачувати пенсії, лікарняні, утримувати школи, лікарні, бібліотеки, дитячі садочки, ремонтувати дороги і освітлювати вулиці тощо.

09:09 06.07.2021

Ветерани АТО/ООС Віталій Починок та Володимир Мейгеш – призери і переможці Міжнародних онлайн-змагань «Ігри героїв» та Всеукраїнських змагань «Ігри нескорених» (ВІДЕО

Жителі Жашківської територіальної громади, ветерани АТО/ООС Віталій Починок (м.Жашків) та Володимир Мейгеш (с.Литвинівка) взяли участь у Міжнародних онлайн-змаганнях «Ігри героїв» та Всеукраїнських змаганнях «Ігри нескорених» в м.Черкаси. Повернулися з нагородами. Мета таких ігор –  популяризація спорту як ефективного способу фізичної реабілітації ветеранів бойових дій, що отримали важкі поранення і травми. Також це спосіб формування спільнот ветеранів та членів їх родин для соціалізації в мирному житті.

17:03 05.07.2021

Відбувся рейтинговий турнір Жашківської громади з нагоди Дня молоді

25 - 27 червня у читальній залі Жашківської центральної бібліотеки розпочався триденний рейтинговий турнір Жашківської громади з нагоди Дня молоді в якому взяли участь 43 шахісти з різних регіонів: Кам'янка, Сміла, Черкаси, Городище, Золотоноша, Умань, Київ, Бородянка, Миронівка, с.Синява Рокитнянський район, Звенигородка, Жашківська громада. Серед них – і Євген Гуменюк смт Бородянка Київської області, кандидат у майстри спорту: «Уже брав участь у такому ж турнірі Жашківської громади два роки тому. І вирішив взяти участь цього разу. Знайомий із організаторами і суддею – це професіонали своєї справи. За тиждень до цього грав у Маріуполі, був сильний турнір міжнародного рівня (грав із трьома гросмейстерами). Це послужило хорошою підготовкою й до сьогоднішнього змагання. Тут теж сильні суперники й чудова атмосфера».

16:24 05.07.2021

День села в Острожанах

Весело й масово відзначили День села в Острожанах 28 червня, в День Конституції України, яскравим дійством для острожанців стало святкування Дня села, на яке завітали як місцеві мешканці, так і гості з інших населених пунктів. Очільник Жашківської територіальної громади, до складу якої увійшли Острожани, Ігор Цибровський і начальник відділу культури, молодіжної політики, спорту та туризму Жашківської міської ради Інна Білик вітали винуватців свята презентами у вигляді подарунка Острожанській громаді з нагоди Дня села та дипломів і медалей місцевому колективу «Червона калина» з нагоди перемоги у V Національному Чемпіонаті з фольклору ««Eurofolk - Україна 2021».

12:59 05.07.2021

Перехідний період запровадження е-лікарняних триватиме до 1 вересня

У червні розпочався перехідний період запровадження електронних листків непрацездатності, який триватиме до кінця серпня 2021 року. Протягом цього часу громадяни мають можливість отримати як електронний, так і паперовий листок непрацездатності.

12:45 01.07.2021

Із 1 липня запрацював ринок обігу землі. Які зміни відбудуться у сфері землеустрою

Від сьогодні набирає чинності Закон, яким передбачено запуск обігу землі сільськогосподарського призначення в Україні. Як проходитиме передача земельних ділянок, у яких не визначений статус? Як змінити цільове призначення земельної ділянки? Які землі сільськогосподарського призначення можна продавати? На ці та інші питання відповідають  юристи, експерти із земельних питань, фахівці Держгеокадастру.

12:44 01.07.2021

Чеська Республіка нагородила пам'ятною медаллю ветерана Другої світової війни, жителя с. Скибин Петра Вояківського

Відповідно до Указу Міністра оборони Чеської Республіки, присвоєнням почесної пам'ятної медалі Чеської Республіки до 75-річчя закінчення Другої світової війни та з нагоди 76-ої річниці Великої Перемоги , нагороджено військових ветеранів союзних армій, які брали участь у звільненні Чехословаччини. Нагороду присвоєно 144 українцям. Серед них – ветеран Другої світової війни, житель с.Скибин  Петро Олександрович Вояківський.  Вручили відзнаку нашому землякові голова ветеранської організації Жашківської територіальної громади Катерина Ковтун, староста села Денис Курко та голова ГО «Спілка учасників АТО Жашківщини» Василь Якименко, подякувавши Петрові Олександровичу, від імені очільника громади Ігоря Цибровського,  за мужність, витримку і самопожертву.

10:40 01.07.2021