Жашківська міська рада
Черкаська область, Уманський район

Звіт міського голови перед Жашківською міською територіальною громадою за 2021 рік

Дата: 21.01.2022 15:32
Кількість переглядів: 2400

Фото без опису 2021 рік однозначно непростий, ознаменований епідемією коронавірусу, став справжнім випробуванням для всього людства, і наша територіальна громада не є винятком. Скасування культурних та спортивних заходів, втрати бізнесу, переведення освітнього процесу у віртуальну площину, людські втрати, економічна криза та феноменальні виклики перед медиками, яким окремо хочу низько вклонитись... Але, життя продовжується, і, згідно із Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», пропоную вашій увазі звіт про проведену роботу за 2021 рік.

 Кожен мешканець села чи міста має право на сучасну медицину й освіту, доступні та якісні адміністративні, комунальні, соціальні послуги, хороші дороги, чисті й освітлені вулиці. Але впливати громадяни можуть на якість цих послуг лише тоді, коли відповідальні за їх надання знаходяться близько. Найближчою до людей владою є органи місцевого самоврядування: ради, їхні виконкоми та, звичайно, голова громади. Безперечно, без підтримки депутатського корпусу ради громади, депутатів області та України, членів виконавчого комітету, апарату виконкому ради, керівників підприємств, установ та організацій і небайдужих мешканців громади будь-яка робота міського голови була б неосяжною. Тому саме вони повинні мати широкі повноваження й оперувати достатньою кількістю коштів, щоб бути спроможними розв’язувати усі місцеві питання і нести за це відповідальність.

Для цього в Україні і відбулась децентралізація – передача повноважень та фінансів від державної влади якнайближче до людей – органам місцевого самоврядування.

Нагадаю, що наша територіальна громада не була винятком, навіть навпаки: в Жашківській міській раді процес децентралізації розпочався в 2017 році, результатом якого стало прийняття рішення (від 08.08.2017 №21-4/VII) «Про добровільне об’єднання територіальних громад», відповідно до якого до міста приєдналось 4 села – Скибин, Вільшанка, Марійка та Литвинівка.

Оскільки децентралізація влади передбачає передачу від органів виконавчої влади органам місцевого самоврядування значної частини повноважень, ресурсів та відповідальності, моя політика у сфері місцевого самоврядування спирається на інтереси жителів нашої громади.

Для нас було великим викликом утворити Жашківську міську об’єднану територіальну громаду (8 серпня 2017 року). Два роки місто і 4 села жили в новому форматі. Було багато як успіхів, так і невдач. Найбільшим досягненням завдяки об’єднанню була можливість працювати самостійно, без вказівки «згори».

Фото без описуНам ще тільки належало оцінити всю вагу самоврядування для Жашківської громади та її мешканців, як згідно з постановою Верховної Ради України від 17.07.2020 №807-IX «Про утворення та ліквідацію районів» та змін в адмінустрої Черкащини, визначення адміністративних центрів та затвердження територій громад Черкаської області,  до Жашківської ОТГ, було приєднано Бузівську ОТГ, Соколівську ОТГ та села, і в результаті утворилася Жашківська міська територіальна громада, яка налічує 28 населених пунктів. Результат: розпорядження землею площею 8 651 га, обслуговування населення чисельністю – 30 940 мешканців, зокрема лише у м. Жашкові налічується 13 580 осіб.

Далі основним завданням стало саме визначення слова «самоврядування»  сам врядую, дію, не чекаю, що за мене хтось змінить життя на краще, створить добробут, вирішить проблеми громади. Це відповідальність, що потребувала активної поведінки, постійного пошуку рішень, обміну думками, єднання та спільної праці. Доводиться змінюватися, десь долати свою інертність, десь – байдужість, іти на компроміси.

Активний пошук можливостей для розвитку нашої громади виявив потребу системного планування наших, спільних дій. Ми визначали головні напрями докладання спільних зусиль із розвитку інфраструктури громади, в який спосіб збільшити економічний добробут, покращити місцевий бізнес-клімат і розширити можливості до інвестування. Здебільшого така робота виконувалась інтуїтивно, а згодом приводила нас до розв’язання певних завдань та долання труднощів. Наразі ми не живемо від дня до дня, вирішуючи поточні проблеми, а маємо план розвитку, рухаємось відповідно до нього та постійно вдосконалюємось.

Бажаючи наполегливості в зміцненні громади та наснаги в її соціально-економічному розвитку, вже на етапі реформування, наша громада зустрілася із багатьма викликами, серед яких:

 • відсутність загальноприйнятих пріоритетів щодо забезпечення надання базових послуг мешканцям ТГ. Кожна громада, що увійшла до складу МТГ, до об‘єднання мала власні пріоритети розвитку та власну систему цінностей щодо управління своїми ресурсами. Після об’єднання ці пріоритети, очевидно, мали бути переглянуті, а також вироблені підходи до управління «об’єднаними» ресурсами;
 • потреба ефективного управління новими земельними, бюджетними ресурсами, які стали доступними для МТГ і можуть бути використані для розвитку;
 • збільшення кількості зацікавлених сторін, із якими треба узгоджувати прийняття рішень у межах громади.

        Пакет законів щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування та оптимізації надання адміністративних послуг делегував нам повноваження з надання базових адміністративних послуг: реєстрацію місця проживання, видавання паспортних документів, державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб, підприємців, об’єднань громадян, реєстрацію актів цивільного стану, речових прав, вирішення земельних питань тощо.

   Реформи, що запроваджуються державою, зобов’язують постійно обирати правильний шлях і рухатися ним далі і, оскільки законодавство ставить терміни виконання реформ, і зупинятися вже не можна. І, ступаючи на новий щабель розвитку, рада зобов’язана була створити старостинські округи, результатом чого стало прийняте Жашківською міською радою рішення від 21.10.2021 про утворення 21 старостинського округу.

Читати більше: На останньому засіданні сесії Жашківської міської ради

затвердили старостинські округи

Над усіма питаннями, що розглядаються радою в цілому, утворено та працює п’ять постійних комісій.

                  За рік постійними комісіями ради було проведено засідань: 

 • із питань депутатської діяльності та регламенту – 8;
 • із питань планування, бюджету та фінансів – 24;

-  із питань житлово-комунального господарства, комунальної власності, промисловості, підприємництва та сфери послуг – 13;

-  із питань земельних відносин, містобудування та охорони навколишнього природного середовища – 13;

-  із питань  освіти, культури, охорони здоров’я, спорту та соціального захисту населення – 8;

-  спільних засідань депутатських комісій – 5.

Протягом січня – грудня 2021 року проведено засідання 17 сесій міської ради, на яких розглянуто 1 240 проєктів рішень, із них 661 – з питань земельних відносин, прийнято 905 рішень, з них 39 нормативно-правових актів, по земельних питаннях прийнято 628 рішень.

За звітний період було проведено 23 засідання виконавчого комітету, прийнято 383 рішення. Усього зареєстровано та розглянуто 317 звернень громадян, підприємств, установ та організацій. Із них 149 – матеріальна допомога мешканцям Жашківської МТГ на суму 437 300 грн.

До складу комунальних підприємств міської ради увійшли ряд підприємств  районного підпорядкування, на утримання яких з 01.01.2021 року здійснюються видатки вже з бюджету Жашківської міської територіальної громади, а саме :

- Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Жашківської міської ради;

- Комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги Жашківської міської ради»;

- Комунальне некомерційне підприємство «Жашківська багатопрофільна лікарня» Жашківської міської ради;

- Центр соціальних служб;

Жашківською міською радою утворено:

 • фінансове управління Жашківської міської ради,
 • відділ економічного розвитку, містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства,  цивільного захисту та екології;
 • відділ  соціального захисту населення та охорони здоров’я Жашківської міської ради;
 • службу у справах дітей.

Із січня 2021 року значно зросли видатки на заклади освіти, охорони здоров’я, соціального захисту населення та культури, оскільки до комунальної власності Жашківської міської територіальної громади в особі Жашківської міської ради із спільної власності територіальних громад сіл та міста Жашківського району прийнято 14 закладів  загальної середньої освіти, з них 10 закладів загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів, 2 заклади І-ІІ ступеня, 1 НВК, 1 заклад ІІ ступеня (з філією); 16 закладів дошкільної освіти; Центр первинної медико-санітарної допомоги (з усіма ФАПами та амбулаторіями, що діяли на території, яка увійшла до складу Жашківської громади), КНП «Жашківська багатопрофільна лікарня», Територіальний центр надання соціальних послуг (соціального обслуговування населення); Центр соціальних служб; Централізовану бібліотечну систему; будинок культури з філіями; історичний музей.

Із початком децентралізації, реформ та змін зазнали усі сфери суспільства. Винятком не стала і система надання соціальних, освітніх та культурних послуг в нашій громаді.

Дбаючи про економію бюджетних коштів у звітному році, спільними зусиллями та взаємодією з керівниками у виконавчих органах Жашківської міської ради була проведена оптимізація. Так, враховуючи наповненість відділень у звітному році, в територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Жашківської міської ради було проведено злиття двох відділень стаціонарного догляду – Жашківського та Вороненського – де наразі проживає 42 підопічних.

У Вороненському відділенні стаціонарного догляду створено належні умови для проживання людей поважного віку та осіб з інвалідністю, проведені ремонтні роботи, підведено централізоване водопостачання, встановлено нову каналізаційну систему, зроблено капітальний ремонт електромережі, проведено поточний ремонт у житлових та підсобних приміщеннях.

Економічна криза та супутні процеси в нашому суспільстві призводять до суттєвого зростання соціального напруження, у тому числі з причини збільшення чисельності вразливих груп населення, котрі потребують соціальної підтримки. У зв’язку з цим виникла об’єктивна необхідність правового врегулювання питань, пов’язаних зі створенням ефективної системи соціального захисту у нашій громаді.

Система надання соціальних послуг ґрунтується на Конституції України і регулюється більш ніж 50 законами та понад 120 підзаконними нормативно-правовими актами, що визначають схеми соціальної підтримки нужденних відповідно до міжнародних договорів України з питань надання соціальних послуг, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України. Однак на практиці подібна громіздка законодавча база за відсутності координації між різними нормативно-правовими документами породжує «паралельні» системи соціальних послуг, які в окремих випадках вступають навіть у суперечність.

Реформа місцевого самоврядування та фінансової децентралізації стала додатковим викликом для реалізації завдань соціальної політики і в нашій громаді. В умовах проведення структурних реформ повноваження щодо планування, фінансування та організації надання соціальних послуг передається органам місцевого самоврядування. Однак на рівні територіальної громади досі не було запроваджено єдиного та ефективного механізму надання соціальних послуг з урахуванням потреб громади.

Тому наприкінці року Жашківською міською радою створено Комунальний заклад «Центр надання соціальних послуг» Жашківської міської ради. Метою його створення є перехід до надання інтегрованих послуг і об’єднання системи соціального забезпечення «під одним дахом», що дасть можливість надавати соціальні послуги якісно та всім, хто їх потребує, а саме: діти, сім’ї, молодь, пенсіонери, ветерани, громадяни з особливими потребами, соціальні групи «ризику» (бездомні, звільнені з місць позбавлення волі, ВІЛ-інфіковані, тощо).

У зв’язку із неналежним матеріально-технічним станом більшості бібліотек громади, відсутності кваліфікованих кадрів та читачів, з метою оптимізації функціонування мережі бібліотек проведена реорганізація мережі публічних бібліотек громади. Створені бібліотечні пункти забезпечені належним бібліотечно-інформаційним обслуговуванням відповідно до законодавства, тобто читачі громади матимуть безперешкодний доступ до бібліотечної системи.

Сфера освіти Жашківської ТГ також зазнала змін, зокрема, було ліквідовано 2 заклади: Хижнянський ЗЗСО І-ІІІ ст., де навчалися 8 учнів, та Сорокотязький ЗЗСО І-ІІІ ст., де навчалися 48 учнів. Наразі діти довозяться шкільними автобусами відповідно до Вороненського ЗЗСО та Жашківського ЗЗСО  І-ІІІ ст. №2. Також понижено до І ступеню у Житницький (40 учнів), Кривчунський (50 учнів), Конельськопопівський (58 учнів), Конельський (37 учнів) заклади загальної середньої освіти.

Такі рішення були зумовлені тим, що згадані установи були малокомплектними, тому необхідно було оптимізувати мережу закладів освіти громади з метою більш ефективного та раціонального використання бюджетних коштів, а також забезпечення вищої якості освіти для учнів цих шкіл.

 

Виконання бюджету Жашківської міської  територіальної громади за  2021 рік

Доходи

За 2021 рік до бюджету Жашківської територіальної громади надійшло 367 186 400 грн, з них надходження до загального фонду  303 510 500 грн (у тому числі: власні надходження  – 199 642 000 грн та офіційні  трансферти – 103 868 500 грн); спеціального фонду – 63 675 900 грн (із них: власні надходження – 56 893 800 грн та офіційні  трансферти – 6 782 100 грн).

До загального фонду бюджету громади надійшло доходів без трансфертів у сумі 199 642 000 грн, що становить 104,4 % до річного завдання, понад план отримано 8 474 400 грн, з них : 

 • податку на доходи фізичних осіб – 106 792 800 грн;
 • податку на прибуток підприємств – 62 000 грн;
 • рентної плати та плати за використання інших природних ресурсів – 247 300 грн;
 • акцизного податку – 10 481 600 грн;
 • податку на нерухомість – 2 955 200 грн;
 • плати за землю – 37 730 700 грн;
 • транспортного податку – 129 200 грн;
 • туристичного збору – 50 700 грн;
 • єдиного податку – 38 416 400 грн;
 • доходів від власності та підприємницької діяльності – 411 800 грн;
 • плати за надання адміністративних послуг – 1 742 500 грн;
 • надходжень від орендної плати за користування комунальним майном – 271 500 грн;
 • державного мита – 194 700 грн;
 • інших надходжень – 155 600 грн.

До спеціального фонду  бюджету громади надійшло власних доходів у

сумі 56 893 800 грн:

 • екологічного податку – 215 800 грн;
 • інших надходжень – 2 200 грн;
 • коштів від відшкодування втрат – 348 200 грн;

     -    власних надходжень бюджетних установ – 55 439 900 грн, з них:

          1) надходження від плати за послуги, що надаються бюджетними установами згідно із законодавством – 4 813 300 грн;

     2) благодійні внески (оприбутковано будівлі, споруди та майно) – 49 679 300 грн;

          3) надходження, що отримують бюджетні установи від інших підприємств та організацій, – 947 300 грн;

- коштів від продажу землі  – 235 700 грн;

          - кошти від продажу майна – 124 300 грн;

- цільових фондів – 527 700 грн.

Податок на доходи фізичних осіб є найбільшим та одним із основних джерел доходів місцевого самоврядування, а тому і є одним з ключових інструментів фінансування місцевих видатків, зокрема на утримання соціальної та комунальної інфраструктури, що використовується громадянами. За логікою чинного законодавства роботодавець сплачує ПДФО за працівників за фактичним місцем їх роботи (тобто фактичним фізичним знаходженням їх робочого місця). Але через нечіткість законодавчого регулювання, в Україні немає єдиної усталеної практики щодо того, в який саме місцевий бюджет роботодавець, як податковий агент, має сплачувати ПДФО за свого робітника. Так, цього року бюджет нашої громади недоотримав ПДФО в сумі  1 883 900 грн, що планово повинні були надійти від «Жашківського відділення» - філії АТ «ЧЕРКАСИГАЗ» та від 5 державного пожежно-рятувального загону Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Черкаській області, які проводять свою діяльність на території Жашківської громади, у зв’язку з перереєстрацією зазначених установ.

 

Видатки

На утримання закладів по галузі «Державне управління» за загальним фондом бюджету  спрямовано  видатки в сумі 30 961 340 грн, що становить 94,3 % до уточнених призначень.

У складі витрат галузі на забезпечення потреб органів місцевого самоврядування профінансовано видатки в обсязі 24 382 510 грн.

На утримання інших виконавчих органів спрямовано 6 193 303 грн, у тому числі на забезпечення потреб:

 • відділу економічного розвитку, містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства, цивільного захисту та екології Жашківської міської ради;
 • служби у справах дітей Жашківської міської ради;
 • відділу соціального захисту населення та охорони здоров'я Жашківської міської ради;.
 • апарату відділу освіти Жашківської міської ради;
 • апарату відділу культури Жашківської міської ради;
 • фінансового управління  Жашківської міської ради.

На фінансування архівної установи проведено витрати у сумі 385 527 грн, або 100 %.

          По спеціальному фонду видатки галузі складають 320 706 грн, які профінансовано з бюджету розвитку в обсязі 116 730 грн та оприбутковано згідно з актами приймання-передачі в сумі 203 976 грн.

Матеріальна допомога жителям громади профінансовано в сумі 441500,00 грн.

 

Освіта

Разом з отриманням бюджетних преференцій та управлінських повноважень на Жашківську територіальну громаду було покладено складне завдання та відповідальність за створення ефективного управління системою освіти. Наразі в ТГ вже функціонує 22 заклади загальної середньої освіти, 25 закладів дошкільної освіти та 1 позашкільний навчальний заклад. Розвиток освіти в громаді – це не лише виклик для мене та освітян, а й показник якості життя. Сьогоднішній стан освітньої сфери безпосередньо залежить від того, що для досягнення конкретних результатів робилося вчора, минулого тижня, місяця, року. І мова йде не лише про якість тих чи інших заходів, а й про ретельне та продумане планування, адже попереду впровадження законодавчих новацій для розвитку освітньої галузі.

На реалізацію завдань щодо удосконалення галузі освіти цьогоріч спрямовано значно більше коштів, ніж у попередні роки.

          Фактичні видатки у галузі «Освіта» у 2021 році склали 205 472 300 грн, в т. ч. по загальному фонду бюджету – 182 655 700 грн, по спеціальному фонду бюджету (за рахунок коштів бюджету розвитку та батьківської плати за харчування) – 22 816 600 грн. На утримання закладів дошкільної освіти спрямовано 44 672 700 грн, закладів загальної середньої освіти – 134 975 500 грн, закладів позашкільної освіти – 2 366 000 грн, Жашківського ІРЦ – 1 453 700 грн, відділу освіти – 7 860 400 грн, видатки по інших бюджетних програмах – 14 144 000 грн.

     За економічною структурою фактичні видатки розподілені наступним чином:

 • заробітна плата та нарахування на неї – 149 608 500 грн або 72,8 % від загального обсягу видатків;
 • оплата енергоносіїв – 18 050 600 грн  або 8,8 % від загального обсягу видатків;
 • придбання продуктів харчування – 8 981 300 грн  або 4,4 % від загального обсягу видатків;
 • інші поточні та капітальні видатки – 28 831 900 грн або 14,0 % від загального обсягу видатків.       

Відповідно до частини 4 ст.77 Бюджетного кодексу України кошторисом на 2021 рік повністю враховано потребу в коштах на оплату праці працівників бюджетних установ з урахуванням встановлених законодавством України умов оплати праці та розміру мінімальної заробітної плати, при наданні відпусток педагогічним працівникам повністю виплачена матеріальна допомога в розмірі посадового окладу, щорічна грошова винагорода в розмірі 20% від посадового окладу.

Видатки на проведення розрахунків за електричну енергію, теплову енергію, водопостачання, водовідведення, природний газ та інші енергоносії, які споживалися освітніми установами, були забезпечені у повному обсязі.

Середня вартість утримання одного учня в 2021 році становить 40 059 грн, середня вартість на утримання одного  вихованця в закладах дошкільної освіти становить 52 233 грн.

Із  метою створення комфортних умов для навчання та виховання молодого покоління Жашківщини  модернізувалась та  поповнилась матеріально-технічна база, проведені капітальні та поточні ремонти закладів освіти.

Так, по закладах дошкільної освіти:

 • замінено 21 вікно та 4 дверей на енергоощадні на суму 201 800 грн;
 • встановлено охоронну систему в усіх ЗДО м. Жашкова на суму 408 700 грн;
 • проведено монтаж опалювального котла та системи опалення, поточний ремонт приміщення та водопровідно-каналізаційної системи в ЗДО с. Вороне на суму 130 600 грн;

 • виконані роботи із ремонту системи теплопостачання та опалювального котла в ЗДО с. Леміщиха на суму 25 300 грн;
 • встановлено систему пожежного сповіщення та оброблено горище вогнетривкими засобами в ЗДО с. Пугачівка на суму 100 000 грн;
 • проведено поточний ремонт по заміні вікон в ЗДО с. Пугачівка на суму 185 600 грн;

 • проведено поточний ремонт по заміні вікон в ЗДО с. Соколівка на суму 198 100 грн.

По закладах загальної середньої освіти:

 • придбано шкільний автобус на суму 1 848 000 грн.
 • замінено 20 вікон та 2 дверей на енергоощадні на суму 288 200 грн;
 • встановлено охоронну систему в усі ЗЗСО м. Жашкова на суму 447 200 грн;
 • здійснено поточний ремонт каналізаційної мережі в Жашківській СПШ №1 на суму 22 600 грн;
 • проведено поточний ремонт коридору 1 поверху в Жашківському ЗЗСО №3 на суму 139 800 грн;
 • проведено монтаж системи опалення в спортзалі Жашківського ЗЗСО №4 в сумі 80 000 грн;
 • зроблено перекриття центрального входу Скибинського ЗЗСО на суму 80 000 грн;
 • проведено поточний ремонт внутрішнього санвузла в Литвинівському ЗЗСО на суму 50 000 грн;
 • завершено поточний ремонт конференц-залу Бузівського ЗЗСО на суму 80 000 грн;
 • проведено поточний ремонт котельні в Соколівському ЗЗСО на суму 62 200 грн;
 • проведено поточний ремонт із заміною вікон в Тетерівському ЗЗСО на суму 50 000 грн;
 • придбано витяжки на харчоблоки для Тетерівського та Жашківського ЗЗСО №4 на суму 69 200 грн;
 • придбано газовий котел в Жашківський ЗЗСО № 2 на суму 142 500 грн;

 • придбано інтерактивну панель в Соколівський ЗЗСО на суму 119 000 грн. та 7 ноутбуків для Жашківського ЗЗСО №2 на суму 160 000 грн;
 • придбано посудомийну машину в Жашківський ЗЗСО №3 на суму 70 900 грн, пароконвектомат та електросковорідку в Жашківську СПШ №1 на суму 151 400 грн;
 • завершено будівництва спортивного майданчика з поліуретановим покриттям в Жашківській СПШ №1 на суму 2 247 400 грн;

 • розпочато будівництво спортивного майданчика в Жашківському ЗЗСО № 2 (використано коштів в 2021 році – 1 050 000 грн);
 • проведені роботи із капітального ремонту покрівлі будівлі (2 частина) та утеплення цоколя в Жашківській СПШ №1 на суму 2 048 400 грн;
 • виконані роботи із капітального ремонту внутрішнього санвузла в Жашківському ЗЗСО №2 на суму 197 100 грн;
 • проведені роботи із капітального ремонту покрівлі, утеплення фасаду в Жашківському ЗЗСО №3 на суму 6 929 800 грн;

 • завершені роботи з капітального ремонту системи опалення в Жашківському ЗЗСО №5 на суму 168 700 грн;
 • виконані роботи із переоснащення вузла обліку газу в Жашківському ЗЗСО №2 на суму 122 200 грн;
 • проведено капремонт електричних мереж в харчоблоці Бузівського ЗЗСО на суму 215 800 грн;
 • виконані роботи із капітального ремонту покрівлі Пугачівського ЗЗСО на суму 554 900 грн.

       16 листопада Жашківська громада отримала від ІП «Агро-Вільд Україна» – новий шкільний автобус для підвезення учнів та вчителів до закладів освіти. Новий транспортний засіб, розрахований на 30 місць, має всі умови для зручного й безпечного перевезення юних пасажирів, зокрема і дітей з особливими освітніми потребами, що є дуже важливим на сучасному етапі розвитку інклюзії. Така подія – хороший приклад співпраці влади і бізнесу в напрямку забезпечення комфортного й рівного доступу дітей до участі в освітньому процесі. А це є одним із пріоритетів в роботі органу місцевого самоврядування.

       Також, придбано паливно-зберігальний модуль контейнерного типу для дизельного пального на суму 186 300 грн.

     На виконання програми «Нова українська школа» для 1-х класів закладів загальної середньої освіти придбано:

 • шкільні парти в кількості 589 шт. на суму 644 900 грн;
 • ноутбуки в кількості 24 шт. на суму 562 800 грн;
 • дидактичні матеріали в кількості 638 шт. на суму 287 100 грн.

 

Охорона здоров’я

Збереження мережі закладів охорони здоров’я та забезпечення їх безперебійної роботи в 2021 році виявилося для Жашківської міської ради питанням номер один в умовах нового адміністративно-територіального устрою. Адже надособливим для ТГ видався рік не лише через пандемію коронавірусу: заклади потрібно було не просто зберегти, а розставити правильні пріоритети в їх управлінні. Комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги Жашківської міської ради» та Комунальне некомерційне підприємство «Жашківська багатопрофільна лікарня» Жашківської міської ради були передані з районного підпорядкування до міського на початку 2021. 

На утримання закладів та заходів по галузі «Охорона здоров’я» за загальним фондом бюджету спрямовано видатки в сумі  13 551 927 грн.

 Фото без описуНа забезпечення потреб КНП «Жашківська багатопрофільна лікарня» Жашківської міської ради спрямовано видатки в сумі 11 271 109 грн, зокрема видатки загального  фонду  профінансовані  на суму 8 013 064 грн, в тому числі на оплату теплопостачання – 2 749 873 грн, водопостачання та водовідведення – 164 201 грн, оплату електроенергії – 1 715 562 грн, придбання двох модемів для зчитування інформації споживання природного газу –  5 184 грн, оплата проєктних робіт з технічного переоснащення вузла обліку газу – 16 130 грн, оплата послуг із проведення інвентаризації джерел викидів забруднювальних речовин в атмосферне повітря – 22 070 грн, на заробітну плату з нарахуваннями – 1 977 994 грн, дозоформуючі параметри – 13 590 грн, метрологічна повірка обладнання – 27 536 грн, послуги із монтажу кисневої станції – 225 000 грн, витрати на пільгові пенсії – 95 924 грн, судові витрати – 27 716 грн, згідно з судовим рішенням – 972 284 грн, видатки спеціального фонду (бюджет розвитку) профінансовані в сумі 3 258 045 грн, зокрема: придбання кисневої  станції – 2 003 100 грн (субвенція з державного бюджету), реконструкція кисневої станції – 119 200 грн (субвенція з державного бюджету), реконструкція кисневої станції – 644 776 грн, придбання   рентгенівського апарату –  459 500 грн (субвенція з державного бюджету),  капітальний ремонт ліфта – 31 469 грн.

Додатковими витратами з бюджету громади у звітному році стали також борги, що дістались «у спадок» при прийнятті з районного підпорядкування багатопрофільної лікарні. Так, Жашківською міською радою було частково відшкодовано борг в сумі 1 000 000 грн, що виник у Комунального некомерційного підприємства «Жашківська багатопрофільна лікарня» перед ТОВ  «Теплотвор» за договорами про закупівлю послуг із постачання пари та гарячої води (теплової енергії) ще за період 2018-2020 років. Згідно з рішенням Господарського суду Черкаської області від 28.09.2021 року з КНП «Жашківська багатопрофільна лікарня» ухвалено стягнути 1 696 541 грн основного боргу, 125 836 грн інфляційних витрат, 25 342 грн – 3 % річних та     27 716 грн витрат по сплаті судового збору. Решта суми буде виплачена з бюджету громади в 2022 році.

Фото без описуНа забезпечення потреб КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Жашківської міської ради» спрямовано видатки в сумі 2 280 818 грн,  в тому числі на заробітну плату з нарахуваннями – 981 795 грн, оплату теплопостачання – 574 073 грн, водопостачання та водовідведення – 46 724 грн, електроенергії – 231 855 грн, природного газу – 355 386 грн, інших енергоносіїв та інших комунальних послуг – 7 744  грн.

Також протягом року проведені видатки на придбання: принтерів для сімейних лікарів на суму – 26 625 грн, протипожежного інвентарю – на суму    10 026 грн, виготовлення та встановлення пандусу в АЗПСМ м. Жашків – на суму 31 800 грн, на поточний ремонт медичного пункту тимчасового базування в с. Литвинівка – на суму 14 790 грн.

Для покращення якості обслуговування пацієнтів та підвищення ефективності персоналу, виконавчий комітет Жашківської міської ради поповнив підприємство і комп’ютерною технікою, зокрема «Центру первинної медико-санітарної допомоги Жашківської міської ради» було передано цього року 13 ноутбуків, 2 принтери, 2 багатофункціональних пристрої та 2 сканери.

КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Жашківської міської ради» має сім амбулаторій загальної практики сімейної медицини, що знаходяться в м. Жашкові, селах Бузівка, Соколівка, Пугачівка та лікарську амбулаторію в с. Вороне.

У селах Скибин, Литвинівка, Леміщиха, Тихий Хутір, Тетерівка, Марійка, Вільшанка, Зелений Ріг, Сабадаш, Сорокотяга, Хижня, Одай, Житники,  Кривчунка, Олександрівка, Шуляки, Безпечна, Конельські Хутори, Медувата, Острожани, Конельська Попівка, Конела та Павлівка жителі обслуговуються медичними пунктами тимчасового базування, що фінансуються коштом бюджету міської територіальної громади.

 

Культура, мистецтво і спорт

Культурна сфера не була винятком із викликів, що прийняла громада після об'єднання, адже, отримати приміщення, в яких є можливість знаходитись, не означає мати умови, що придатні для роботи та навчання. І, ставлячи за мету оновити «культуру» і наповнити її новим сенсом для жителів громади, з’являються все нові і нові завдання.

Але, на мій погляд, не ремонти стають основою. Головне – це надзвичайно талановиті працівники культури, аматори сцени, юні гуртківці, які беруть участь у культурному житті громади та стають учасниками і призерами конкурсів і фестивалів всеукраїнського та міжнародного рівнів. Це діти та батьки, котрі, споглядаючи рівень нашої галузі культури, мають бажання навчатися, здобувати та покращувати свої навички і здібності. Тож, вважаю, що культура  має бути основою розвитку громади. І коли будуть щасливі люди, – а культура все ж таки наповнює їх, надихає – тоді, я думаю, буде і щаслива громада, яка матиме можливість розвиватися.

Культурою називаю наш відділ культури, молодіжної політики, спорту та туризму Жашківської міської ради разом з підпорядкованими йому комунальною установою «Стадіон імені Юрія Гагаріна» та комунальними закладами «Мистецька школа» з філіями, «Жашківський міський будинок культури» з філіями, «Жашківська централізована бібліотечна система» з філіями та пунктами видачі книг у селах громади, а також «Жашківський історичний музей» із філіями.

Відділ культури плідно працює над розвитком молодого покоління та населення в цілому у творчому та спортивному житті.

Жашківська територіальна громада з метою просування бренду громади, збереження автентичності місцевих традицій, створення якісного культурного дозвілля для мешканців громади, розвитку творчого потенціалу мешканців населених пунктів започаткувала проведення в громаді фестивалів, таких як: «Веселка арт-фест», Обласний дистанційний фестиваль-конкурс «Гармоністе, дзвінко грай!», огляд-конкурс мистецтв «Перлини Жашківщини», відновлена робота народного аматорського духового оркестру (керівник Д. Мулик), який обслуговує масові заходи громади та щонеділі об’єднує любителів живого спілкування та вечорів відпочинку «Духова музика просто неба», у теплу пору року у парку проводяться конкурси, розваги та організовується перегляд кінофільмів.

          Жашківщина має особливий колорит, адже наш край – духовна скарбниця та благодатна нива для мистецької діяльності.

        Культурно-дозвільну діяльність Жашківської територіальної громади забезпечують 25 клубних закладів: двадцять чотири клубних філій та один Жашківський міський будинок культури, в яких налічують 201 клубне формування для різних вікових категорій, де займаються 1870 учасників.

Протягом 2021 року працівниками клубних закладів Жашківської громади проведено – 2052 різнопланових культурно-мистецьких заходів (державних, календарних, обрядових та інших), на яких було присутніх – 227 208 глядачів. У зв’язку з карантинними обмеженнями за звітний період багато заходів проводилось в режимі онлайн, які висвітлювались на офіційних сторінках філій КЗ «Жашківський МБК» у соцмережах.

Працівниками клубних закладів Жашківської територіальної громади  проводяться заходи та масові гуляння з нагоди народних свят, державних дат, в кожному населеному пункті громади пройшли святкові, яскраві дійства, багато уваги приділялось патріотичним заходам.

        2021 рік для Жашківської громади став багатим на ювілейні дати та визначні події. 30 річницю відсвяткували зразковий дитячий ансамбль гармоністів КЗ «Жашківський МБК» (керівник І. Сухий); 10 річницю – вокальний жіночий ансамбль «Червона калина» Острожанської філії КЗ «Жашківський МБК» (керівник В. Дубик); 55 річний ювілей -  Хижнянська філія КЗ «Жашківський МБК» (директор Н. Кучерук).

У жовтні в глядацькому залі КЗ «Жашківський МБК» відбувся звіт аматорів народного мистецтва, в рамках якого пройшла атестація на предмет підтвердження звання «народний» та «зразковий» аматорських колективів Жашківської територіальної громади. 

Значна увага в Жашківській громаді завжди приділяється святкуванням дня села, де відзначають кращих трударів-односельців та ювілярів.

Слід звернути увагу на якість та результативність роботи колективів та окремих солістів-виконавців клубних закладів Жашківської територіальної громади, які протягом 2021 року стали учасниками та переможцями міжнародних, всеукраїнських та обласних заходів, фестивалів та конкурсів.

КЗ “Мистецька школа” є невіддільною частиною культурного простору громади, адже талановита молодь школи, яка так само є учнями мистецької школи, не лише навчається, а є активними учасниками культурно-масових заходів громади та переможцями всеукраїнських та міжнародних конкурсів, що, в свою чергу, відображається збільшенням числа учнів мистецької школи.

Спорт

Спорт у Жашківській громаді має теж важливе значення, досягнення наших спортсменів є показником роботи відділу. Загалом за 2021 рік було проведено 22 внутрішніх спортивних заходи,  Жашківської громади з різних видів спорту, які активно розвиваються: волейбол, футбол, мініфутбол, великий теніс, настільний теніс, шахи, туризм.

Збірні команди Жашківської громади взяли участь у 29 спортивних заходах різних рівнів (районних, обласних, всеукраїнських), спортсмени ставали переможцями і призерами Черкаської області, України з боксу, дзюдо, самбо, перетягування канату, кінного спорту, мініфутболу, футзалу, волейболу, баскетболу.

Так, із 8 по 14 березня в м. Ужгород пройшов Чемпіонат України з боксу серед жінок, молоді. Бронзовою призеркою стала жашківчанка Кріт Аліна, яка виконала норматив КМС.

11-16 травня в Білій Церкві відбувся Всеукраїнський відкритий турнір з боксу серед молоді пам’яті П.Поповича. Представник команди Жашківської громади Смілянець Владислав став бронзовим призером.

11-13 листопада в м. Черкаси відбувся чемпіонат Черкаської області з боксу серед жінок, у складі збірної Жашківської громади чемпіонкою області  стала Савчук Ірина, ІІ місце здобула Прокопенко Олександра, ІІІ місце – Лановенко Діана.

Фото без описуУ період з 18 по 20 листопада в м. Черкаси відбувся чемпіонат Черкаської області з боксу серед чоловіків та юніорів 2006-2007 років народження. У змаганнях взяли участь 107 спортсменів з 13 команд області та власне Черкас. Серед юніорів II місце, у ваговій категорії 60 кг, завоював Бризіцький Олександр.

В Умані 24 квітня 2021 року відбулися Всеукраїнські змагання ветеранів з настільного тенісу. ІІ місце посів Остапенко Олег (м. Жашків), ІІІ місце – Бурлака Анатолій (м. Жашків).

29-30 травня в місті Умань пройшов ІІІ етап кубка України з легкої атлетики. Всеукраїнські змагання проходили на призи призера Олімпійських ігор О. Крикуна. Участь у змаганнях брали спортсмени із 13 областей. 14 легкоатлетів із с. Соколівка, Жашківська громада, в складі збірної команди Черкаської області змагалися в різних вікових групах в метанні спису, метанні диску та штовханні ядра. У підсумку учениця 7 класу Дубовик Анжеліка виборола ІІ місце в штовханні ядра (9 м 82 см), тим самим виконала норматив ІІІ дорослого розряду за ЄСКУ. Тарасов Ярослав став переможцем змагань зі штовхання ядра (11 м 30 см) категорія U-18. Міняжетдінов Юрій переміг в штовханні ядра  категорія U-20. Фото без описуДубовик Олександр зайняв ІІІ місце з метання спису та І місце в штовханні ядра.

25-27 червня в читальному залі бібліотеки м. Жашків відбувся рейтинговий турнір Жашківської громади із шахів з нагоди Дня молоді, в якому взяли участь 43 шахісти із міст Київ, Черкаси, Умань, Золотоноша, Звенигородка, Кам'янка, Корсунь, Городище, Миронівка, Бородянка, Сміла та Жашківської громади.

Фото без опису21 серпня в парку відпочинку на спортивному майданчику відбувся Відкритий турнір з великого тенісу, присвячений 30  річниці Незалежності України, в якому взяли участь тенісисти із Жашкова, Умані, Обухова. ІІ місце – Кивгило Роман (Жашків).

25 вересня в селі Бузівка відбувся Перехідний кубок Жашківської громади з футболу пам’яті Пасічнюка Сергія Володимировича, в якому взяли участь збірні команди Жашківської громади, смт Ставище, смт Маньківка, м. Тетіїв. Жашківська громада здобула ІІ місце.

4 грудня відбувся Відкритий міжобласний турнір Жашківської громади з футболу до Дня Збройних Сил України, в якому взяли участь Жашківська ТГ, Ставищенська ТГ, Таращанська ТГ. Перемогу святкувала збірна команда Жашківської громади.

12 грудня в спортивному залі КП МСК «Дніпро» відбувся «Фінал-чотирьох» чемпіонату Черкаської області з волейболу серед чоловічих команд територіальних громад Черкащини. Срібними призерами Черкаської області стала команда Жашківської громади «Сокіл» (с. Соколівка).

У 2021 році на базі Жашківської СПШ №1 було відкрито новітній стадіон зі штучним покриттям, до якого входять спортивні майданчики з тренажерним обладнанням, для гри в баскетбол, великий теніс, мініфутбол, занять легкою атлетикою. Також в кінці року розпочато будівництво двох спортивних майданчиків зі штучним покриттям в Жашківських ЗЗСО №2 та ЗЗСО №5.

Стадіон імені Юрія Гагаріна – це одне із місць проведення культурних та спортивних заходів громади. Упродовж року тут доглядають за натуральним футбольним полем, парковою зоною.

Проводиться вирубка аварійних дерев, обкошування, полив футбольного поля, насадження нових дерев. Серед робіт, що проводяться навесні та восени, є аерація – профілактична процедура, яка допомагає кореневій системі газону легше отримувати воду, повітря та поживні речовини, підживлення поля внесенням мінеральних та поживних речовин.

Стадіон імені Юрія Гагаріна – один із найбільших в Черкаській області. Для того, щоб Стадіон відповідав стандартам УАФ (Українська асоціація футболу), для проведення міжобласних змагань з футболу (дитячого та дорослого), заходів та змагань громади з різних видів спорту, туризму, культурно-масових заходів, господарську будівлю стадіону облаштовують усім необхідним. Так, у 2021 році було придбано котел із комплектувальними для заміни опалення, бойлер та душові (для спортсменів), здійснюється опалення приміщення.

На утримання та забезпечення потреб закладів по галузі «Культура і мистецтво» за загальним та спеціальним фондом бюджету спрямовано видатки в сумі 20 597 209 грн, а саме: на заробітну плату з нарахуваннями, на придбання матеріалів, оплату послуг (крім комунальних), на оплату теплопостачання, оплату водопостачання та водовідведення, оплату електроенергії та інші поточні видатки.

Протягом року матеріально-технічна база Мистецької школи була оновлена на загальну суму 83 450,00 грн: було придбано мольберти, меблі, килимки для фітнесу, магнітні дошки, музичні інструменти, ноутбуки, 2 тенори, гармонь «Казка». 9 336,04 грн було витрачено на будівельні матеріали для ремонту сходів у мистецькому корпусі, придбано 25 сценічних костюмів на суму 35 150 грн.

Приємним для культури стали наступні матеріальні здобутки: хоровому колективу громади «Родовід» цьогоріч на 112 250 грн придбано 25 комплектів сценічних костюмів; у Бузівській філії будинку культури на загальну суму 91 456 грн проведено опалення та побудовано в приміщенні санвузол; глядацька зала будинку культури м. Жашків та Бузівської філії  освітлені чотирма великими вікнами на суму 179 400 грн; на загальну суму 39 888 грн встановлені сталеві радіатори в кількості 8 шт. та котел для опалення глядацької зали будинку культури м. Жашків; 37 350 грн обійшлась стельова система для ремонту коридору у будинку культури м. Жашків; на суму 21 107 грн було відремонтовано санвузол будинку культури м. Жашків та на 3 764 грн придбано умивальник та змішувач; на суму 13 470 грн придбано  2 металопластикових дверей у будинок культури м. Жашків, філіям сіл Житники, Пугачівка, Марійка та Конела було придбано електролічильники на суму 8 270 грн. 

Здобутками комунальної установи «Стадіон імені Юрія Гагаріна» стали придбання ро?бота для тенісу вартістю 18 000 грн, камер відеонагляду та комплектувальних до них на суму 28 804 грн, на суму 19 619 грн було придбано аератор, 16 275 грн витрачено на придбання душової кабіни, насоса та умивальника.

У Жашківський історичний музей було придбано на суму 8 700 грн проєкційний екран, та сканер для негативів.

 

Над завданнями, що покладені Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» в Жашківській міській раді, окрім виконавчих органів ради, працює апарат виконавчого комітету ради в кількості 95 осіб, до яких належать старости старостинських округів, 4 відділи апарату та 1 сектор виконавчого комітету та технічний персонал. На забезпечення потреб виконавчого комітету Жашківської міської ради у 2021 році профінансовано видатки загального та спеціального фонду в сумі 24 428 240 грн.

ЦНАП

Із початку року у громаді розпочав діяти відділ «Центр надання адміністративних послуг», його територіальний підрозділ, що знаходиться в с. Соколівка та чотири віддалених робочих місця відділу ЦНАП, що знаходяться в селах Бузівка, Вороне, Пугачівка та Скибин, завданням яких є надати у комфортних умовах найнеобхідніші адміністративні послуги населенню громади.

Відділом, згідно з переліком, надається 153 адміністративних послуги по напрямках:

- реєстрація актів цивільного стану

- реєстрація/зняття з реєстрації місця проживання;

- паспортні послуги;

- реєстрація нерухомості;

- реєстрація бізнесу;

- надання відомостей з Державного земельного кадастру;

- земельні питання місцевого значення;

- інші питання місцевого значення (містобудування, благоустрій, житло тощо);

- послуги соціального характеру;

- послуги пенсійного фонду.

Працівники відділу ЦНАП підключені та працюють із шістьма Державними реєстрами. Також підключені до Інформаційної системи “Вулик”, сервісу "Он-лайн будинком юстиції" для щоденного опрацювання електронних заяв у сфері реєстрації бізнесу, комплексної послуги “єМалятко”.

Планується встановлення терміналів для оплати адмінпослуг.

За рік відділом ЦНАП та його ТП і ВРМами надано 24 393 адміністративні послуги. Також проводяться консультації та роз'яснення для громадян.

 

Земельні питання

Фото без описуЗа 2021 рік від юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців, установ, організацій, управлінь, відділів, громадян надійшло 1618 клопотань, заяв, листів, звернень. На підставі заяв та звернень за звітний період міською радою було прийнято 628 рішень, що стосуються вирішення земельних питань.

Протягом 2021 року відповідно до прийнятих рішень міської ради:

 • надано дозволів на розробку проєктів землеустрою та технічних документацій щодо встановлення меж земельних ділянок – 410 громадянам;
 • затверджено проєктів землеустрою та технічних документацій щодо встановлення меж земельних ділянок – 337 громадянам;
 • вилучено та надано громадянам для городництва 198 земельні ділянки.

На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 19 серпня 2015 р. № 898-р «Питання забезпечення учасників антитерористичної операції та сімей загиблих учасників антитерористичної операції земельними ділянками» до міської ради учасниками АТО подано 36 заяв щодо надання у власність земельних ділянок для особистого селянського господарства, з них затверджено та надано у власність 19 земельних ділянок, 4 проєкти перебуває в стадії розроблення. Проводиться робота із забезпечення земельними ділянками і інших учасників АТО, які подали заяви до міської ради.

Із 2021 року відділом земельних ресурсів запроваджені виїзні прийоми громадян з метою надання правової допомоги громадянам у сфері земельних ресурсів та роз’яснення чинного законодавства. У 27 населених пунктах Жашківської міської територіальної громади прийом громадян здійснюють 4 спеціалісти-землевпорядники. За вказаний період звернулося 912 громадян.

За 2021 рік спеціалістами відділу земельних ресурсів комісійно розглянуто 83 земельних спорів по користуванню земельних ділянок з метою узгодження меж земельних ділянок та дотримання правил добросусідства.

У звітному році відділом земельних ресурсів спільно з відділом економічного розвитку, містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства, цивільного захисту та екології в Жашківській ТГ було проінвентаризовано 62 безхазяйних гідроспоруди, на які складено акти обстеження. Робота щодо взяття на баланс даних гідроспоруд здійснюється з метою приведення у відповідність із чинним законодавством водних об’єктів громади.

Також у співпраці з відділом юридичного забезпечення проводиться робота із землекористувачами, які використовують землі комунальної власності сільськогосподарського призначення на умовах оренди, щодо переходу на відсоткову ставку орендної плати в розмірі 10% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки, що дасть можливість збільшити надходження коштів до місцевого бюджету.

Протягом року на 100 % проведено інвентаризацію земель комунальної власності сільськогосподарського призначення.

Встановлено, що площа орних земель комунальної власності становить 3 880,6 га, з них в оренді сільськогосподарських підприємств, фермерських господарств, приватних підприємців – 2 954 га, у постійному користуванні – 139 га (фермери, ПРАТ «Уманське племпідприємство»), городництво – 706,5 га, як таких, що перебувають в оренді, і таких, що надані в користування сільськими радами в 90-х роках. За них громадянам нараховується податок за землю.

Загальна площа вільних земельних ділянок, які згідно картографічних матеріалів обліковуються як рілля, становить 81 га, в кількості 112 ділянок. Тобто, на одну ділянку в середньому припадає по 0,72 га земель.

Основна частина даних земельних ділянок – це колишні землі колективної власності, які були вилучені із паювання, непридатні для сільськогосподарського використання та передачі у приватну власність. Як правило – це землі, які мають високий схил поверхні, знаходяться на крутосхилах, позаростали чагарниковою рослинністю. Значна кількість таких ділянок знаходиться в прибережних захисних смугах річок і водойм. Такі землі неможливо законним чином передати в оренду чи у власність, оскільки згідно статті 61 Земельного кодексу України заборонено розорювання земель в межах прибережних захисних смуг.

Також підлягали інвентаризації і інші землі сільськогосподарського використання. Проінвентаризовано 482 га земель під багаторічними насадженнями, з яких 440 га перебувають в оренді та 42 га включені для продажу права оренди на аукціоні,

- 691 га пасовищ, з яких 76 га в оренді та 615 га використовується жителями сіл для випасання худоби, що в середньому на один населений пункт припадає 22,7 га;

- 196 га сіножатей, з яких 52 га в оренді та 144 га вільні, основна частина яких перебуває в прибережних захисних смугах.

 

Фото без описуНад наповненням бюджету задля розвитку громади безперервно ведеться робота юридичним відділом. Зокрема, на обліку та контролі у відділі юридичного забезпечення знаходиться 1593 договори оренди земельних ділянок, з них по городництву – 676. Із суб’єктами господарювання, які є користувачами земельних ділянок, постійно ведеться переговорно-претензійна робота. Протягом 2021 року складено 84 угоди зі сплати за землю  на суму 625 569,44 грн; за використання проєктно-польових шляхів – 160 договорів оренди на суму 931 352,99 грн.

Проводилася робота із внесення змін до договорів оренди земель сільськогосподарського призначення в частині зміни ставки орендної плати після прийняття рішення Жашківської міської ради від 27.04.2021 року про встановлення  десятивідсоткової ставки, за місяць підготовлено 157 додаткових угод про зміну ставок орендної плати на 10%.

Планові надходження з орендної плати до внесення змін – 2 770 300 грн. Очікувані надходження з орендної плати при умові підписання надісланих додаткових угод – 6 702 000 грн. Наразі підписано 60 додаткових угод.

Із суб’єктами господарювання, які ухиляються від підписання угод ведеться переговорно-претензійна робота для спонукання виконання ними рішення ради щодо встановлення ставки орендної плати за землю у розмірі 10% від нормативної грошової оцінки земель (15 суб’єктів). 

По городництву на контролі перебуває – 676 шт. зареєстрованих договорів. А з 01.01.2022, згідно з рішенням  ради від 27.04.2021, вноситимемо зміни щодо ставок орендної плати, тож наразі ведеться підготовча робота замовляється нормативна грошова оцінка.

При виконавчому комітеті Жашківської міської ради працює адміністративна комісія, в 2021 році якою розглянуто 29 матеріалів про адміністративні правопорушення. За результатами розгляду справ на правопорушників накладено адміністративні стягнення у вигляді штрафів на загальну суму 14 469 грн.

Адміністративною комісією розглянуто 29 справ про адміністративні правопорушення.

Забезпечено участь у судовому розгляді двох кримінальних проваджень як представників органу опіки та піклування (законних представників) щодо осіб, що вчинили суспільно – небезпечні діяння в стані неосудності (внаслідок психічних захворювань).

Підготовлено та направлено до суду дві заяви (про визнання майна безхазяйним та відумерлої спадщини) щодо об'єктів нерухомості. Вказані заяви Жашківським районним судом задоволені. Квартири передані до комунальної власності Жашківської ТГ.

Прийнято опосередковану участь у розгляді Жашківським районним судом понад 30 судових справ.

Забезпечено участь у розгляді 4 цивільних справ щодо визнання осіб недієздатними та встановлення над ними опіки.

Підготовлено та направлено до суду два позови про стягнення заборгованості за договорами оренди земельних ділянок (Господарський суд Черкаської області – ТОВ «Павогодж», заборгованість 24 772 грн; Жашківський районний суд – Чумаченко Л.В., заборгованість 71 160 грн). 

Вказані позови судами розглянуті та задоволені. Виконавчі листи направлені для примусовоо виконання до Жашківського РВ ДВС.

Підготовлено матеріали та передано до Жашківського відділу Уманської окружної прокуратури для забезпечення представництва Жашківської міської ради та стягнення заборгованості за користування (орендою) земельних ділянок:

- ІП «Агро-Вільд Україна, заборгованість понад 2 000 000 грн (наразі сплачена);

- Власюк І.А. – заборгованість 46 000 грн (сплачена);

- ТОВ «Індіана Солар Пугачівка» – заборгованість 335 066 грн (готуються матеріали для звернення з позовом до суду).

Боржникам (фізичним та юридичним особам) направлено 15 претензій за договорами оренди земельних ділянок для досудового врегулювання спірних відносини (відшкодування заборгованості за договорами оренди земельних ділянок) на суму понад 2 839 000 грн. За результатами розгляду яких частково сплачено заборгованість на суму 2 346 000 грн. Найбільшу заборгованість сплачено ІП «Агро-Вільд Україна» на суму понад 2 000 000 грн.

Житлово-комунальне господарство

Благоустрій Жашківської ТГ

Одним із ключових питань діяльності міської ради як органу місцевого самоврядування є питання благоустрою міста. Приведення території всієї громади в належний стан, дотримання санітарно-гігієнічних норм, проведення комплексного благоустрою міста та сіл громади – це основа діяльності  міської ради через реалізацію заходів, що проводяться Жашківським ВУЖКГ.

На благоустрій територіальної громади профінансовані видатки в сумі 28 176 979 грн.

Цього року поточний ремонт доріг та тротуарів Жашківської ТГ був проведений на суму 4 314 111 грн, зокрема по місту на площу 3300,94 м2, по селах – на 5244,40 м2, тротуари по місту – на площу 230,80 м2.

Також:

 • для проведення ямкового ремонту було придбано холодного асфальту на суму 11 458 грн;
 • придбання бітумної емульсії для заливки швів асфальтобетонного покриття – 15 000 грн;

- придбання асфальтобетону та щебеню для облаштування дорожнього покриття в місті – 38 т на суму 91 000 грн;

- придбання асфальтобетону для влаштування дорожнього покриття (с. Скибин 20 т – 54 591  с. Безпечна 20 т – 47 895 грн);

- поточний ремонт тротуарної доріжки стоянка по вул. Соборна (навпроти бібліотеки) – 299 095 грн;

- підсипка доріг з твердим покриттям щебенево-піщаною сумішшю С-7.

 Придбано щебеневої суміші С-7 2924 т на суму 1 052 346 грн, а саме на місто – 2368,8 т на суму 860 215 грн, села Жашківської ТГ отримали  555,2 т на суму 192 131 грн.

Здійснено облаштування підвищених пішохідних переходів у місті по вул. Городищанська та вул. Перемоги на суму 206 215 грн.

Проведено ремонт автобусних зупинок, громадських вбиралень, капличок на кладовищі на суму 101 761 грн, зокрема м. Жашків – 37 805 грн, села Жашківської ТГ – 63 956 грн.

Ремонт дитячих майданчиків в місті проведено на суму 56 910 грн.

Придбання бензоінструментів на загальну суму 228 200 грн (м. Жашків бензокоси  4 шт. на суму 13 560 грн, села Жашківської ТГ бензокоси – 24 шт. на суму 81 360 грн, бензопили 24 шт. на суму 76 800 грн, генератор на суму 28 300 грн, віброплита на суму 28 180 грн).

Нанесення дорожньої розмітки  м. Жашків 10,8 км на суму 98 310 грн.

Матеріали для нанесення дорожньої розмітки «пішохідний перехід» в м. Жашків 67 695 грн.

Придбання та встановлення дорожніх знаків на загальну суму 55 535 грн в м. Жашків на суму 32 705 грн, села Жашківської ТГ –  22 830 грн.

Непомітною, але дуже важливою роботою – здійсненням реконструкції та впорядкування сміттєзвалища – займається управління протягом року. Цьогоріч на зазначену роботу були проведені видатки  на загальну суму 942 272 грн:

- інженерно-геодезичні вишукування 36 572 грн;

- оцінка впливу на довкілля 130 800 грн;

- експертиза кошторисної частини робочого проєкту 14 900 грн;

- послуги з технічного нагляду за виконанням робіт 10 500 грн;

- розробка проєктно-кошторисної документації 49 500 грн;

- реконструкція та впорядкування сміттєзвалища 700 000 грн.

Ремонт та підготовка техніки до осінньо-зимового періоду вартувала 491 057 грн. Придбання матеріалів для посипання доріг та тротуарів в осінньо-зимовий період на загальну суму 615 578 грн (гранвідсів 1 500 т на суму 387 090 грн, сіль 210 т на суму 228 488 грн).

Придбання пального для осінньо-зимового періоду на загальну суму 343 083 грн (А-92 4000 л на суму: 112 760 грн, ГАЗ 4 280 л на суму 68 395 грн, дизельне паливо 6 000 л на суму 161 928 грн).

Заміна лічильників, технічна перевірка лічильників, ремонт вуличного освітлення та заміна ламп на суму 422 869 грн.

Фото без описуОзеленення територій м. Жашків – 163 410 грн.

Стерилізація безпритульних тварин – 15 380 грн.

Виготовлення детального плану на центральне кладовище м. Жашків на суму 94 800 грн.

Придбання контейнерів для роздільного сміття – 198 216 грн.

 

Виконання  робіт  та  використання  коштів  по підрозділах  Жашківським  ВУЖКГ

     1.   Виконання робіт по житлово-експлуатаційній дільниці:

-         встановлення насоса та заміна системи підкачки води  вул. Соборна,10  на суму 27 414 грн;

-         ремонт насосної будівлі вул. Соборна – 10 353 грн.

-         капітальний ремонт труб протяжністю 36 м по вул. Соборна – 1 894 грн;

-         ремонт каналізаційних колодязів та встановлення нових люків біля будинків – 9 050 грн;

-         ремонт електрощитових в будинках – 5 800 грн;

Всього  витрачено  коштів  на  суму –  54 511 грн.

2.       Виконання робіт по водовідведенню:

КНС №1 :

-         ремонт приймального відділення – 15 544 грн;

-         ремонт щита управління насосами – 10 681 грн;

-         ремонт підстанції (10 т.В) – 22 175 грн;

-         ремонт трансформатора – 8 877 грн;

-         ремонт покрівлі машинного відділення – 35 335 грн;

-         ремонт самостічного колектора вул. Курчатова – 24 614 грн.

КНС №2 :

-         ремонт майданчиків обслуговування насосів КНС на суму 20 846 грн;

-         ремонт  напірного  колектора  вул. Нахімова  – 36 980 грн;

-         ремонт напірного колектора вул. Перемоги – вул. Заводська – 22 868 грн;

-         ремонт високовольтної підстанції  – 22 835 грн;

-         ремонт покрівлі підстанції – 16 031 грн;

-         ремонт та заміна внутрішніх  комунікацій – 14 064 грн;

-         придбання  каналізаційного глибинного насоса  – 328 000 грн (за рахунок різниці в тарифах, сплаченої міською радою);

-         направляючий комплект для каналізаційного глибинного насоса на суму –13 540 грн.

             Всього  витрачено  коштів  на  суму – 592 390 грн.

3.       Виконання  робіт  по  водопроводу:

-         ремонт водопровідних колодязів по вул. Чкалова, вул. Ковпака, вул. Миру, вул. Перемоги, вул. Соборна, вул. Саксаганського – 8 160 грн;

-         ремонт водопровідної мережі по пров. Шевченка, вул. Вокзальна, вул. Чкалова, вул. Каштанова, пров. Вокзальний, вул. Містечкова, вул. Польова, вул. Шевченка, вул. Соборна  на  суму – 19 856 грн;

-         заміна запірної арматури вул. Черкаська – 4 150 грн;

-         заміна запірної арматури вул. Набережна – 5 280 грн;

-         заміна засувок на водозаборі – 2 420 грн;

-         демонтаж та монтаж водопровідної мережі по вул. Волошкова, 21 та вул. Перемоги, 36  на суму  7 096 грн;

-         ремонт внутрішнього водопроводу вул. Соборна, 14  – 5 275 грн;

-         підключення  житлового будинку до нової мережі вул. Миру, 10 – 1 720 грн;

-         проведено повірку лічильників обліку води, термін експлуатації яких закінчився,  в  кількості  510 шт.  на  суму 25 379 грн;

-   придбання нових лічильників обліку води споживачам, лічильники яких  не пройшли повірку, та проведені роботи із їх встановлення  –  9 470 грн.

          Всього  витрачено  коштів  – 88 806 грн.

Всього  витрачено  коштів  на  виконання  робіт  на  суму – 735 707 грн. 

На відшкодування різниці між розміром ціни (тарифу) на житлово-комунальні послуги, що затверджувалися або погоджувалися рішенням місцевого органу виконавчої влади та органу місцевого самоврядування, та розміром економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво (надання) з бюджету громади профінансовано видатки в сумі  136 065 грн.

       

Соціальний захист та соціальне забезпечення

Над реалізацією державної та місцевої політики у сфері соціального захисту та охорони здоров’я на території Жашківської міської територіальної громади в раді працюють відділ соціального захисту населення та охорони здоров’я, Територіальний центр соціального обслуговування та Центр соціальних служб. На утримання закладів та здійснення заходів по цій галузі спрямовано 15 826 660 грн.

Відповідно до покладених завдань та обов’язків відділ соціального захисту населення та охорони здоров’я працює згідно з програмами, розроблених та затверджених рішеннями Жашківської міської ради, а саме:

 • Програма надання матеріальної допомоги хворим з хронічною нирковою недостатністю (котрі отримують програмний гемодіаліз у лікувально-профілактичних закладах на 2021 рік), яка передбачає часткове відшкодування хворим з хронічною нирковою недостатністю витрат на оплату проїзду для проходження процедури гемодіалізу та назад, за рахунок коштів місцевого бюджету;
 • Програма фінансування видатків на компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян автомобільним транспортом на приміських автобусних маршрутах загального користування та залізничним транспортом в приміському сполученні на 2021 рік, яка передбачає компенсацію перевізникам за перевезення пільгових категорій громадян –  жителів Жашківської територіальної громади;
 • Програма «Здоров’я населення Жашківської міської територіальної громади на 2021 рік»;
 • Програма «Піклування»  на 2021 рік.

Станом на 01.01.2022 року відділом соціального захисту населення та охорони здоров’я Жашківської міської ради здійснено виплати на суму 5 967 751  грн, а саме:

 • відшкодування хворим із хронічною нирковою недостатністю витрат на оплату проїзду для проходження процедури гемодіалізу та назад – 179 302 грн;
 • видатки на компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян автомобільним транспортом на приміських автобусних маршрутах загального користування – 1 268 796 грн;
 • видатки на компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян залізничним транспортом у приміському сполученні – 390 грн;
 • оплата послуг із цитологічних досліджень – 68 988 грн;
 • компенсація за придбання пільгових медикаментів – 1 053 175 грн;
 • компенсація за придбання технічних засобів реабілітації – 68 491 грн;
 • компенсація за придбання медикаментозного забезпечення хворих із трансплантованими органами – 165 889 грн;
 • відшкодування витрат на медичне обслуговування громадян, хворих на цукровий та нецукровий діабет за рахунок субвенції з обласного бюджету місцевому бюджету – 1 268 807 грн;
 • щомісячна стипендія особам з інвалідністю внаслідок війни та учасникам бойових дій,  яким виповнилось 90 і більше років – 8 200 грн;
 • щомісячна стипендія одному з членів сім’ї загиблих (померлих) ветеранів війни (воїнів-інтернаціоналістів, учасників антитерористичної операції) – 6 000 грн;
 • пільги з послуг зв’язку окремим категоріям громадян, жителям Жашківської міської територіальної громади – 69 544 грн;
 • покриття витрат ПАТ «Укртелеком» за користування телекомунікаційними послугами особами з інвалідністю по зору І та ІІ групи – 5 271 грн;
 • виплати компенсації на догляд, що призначається фізичній особі, яка надає соціальні послуги – 159 787 грн;
 • компенсаційні виплати особам з інвалідністю на бензин, ремонт, технічне обслуговування автомобілів, мотоколясок і на транспортне обслуговування за рахунок субвенції з обласного бюджету місцевому бюджету –  17 356 грн;
 • відшкодування витрат на медичне обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи за рахунок субвенції з обласного бюджету місцевому бюджету – 292 758 грн;
 • проведення безоплатного поховання померлих (загиблих) учасників бойових дій і осіб з інвалідністю внаслідок війниза рахунок субвенції з обласного бюджету місцевому бюджету на суму 4 074 грн;
 • видатки на придбання житла для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, за рахунок субвенції з обласного бюджету місцевому бюджету – 1 330 923 грн.

 Фото без опису     Центр соціальних служб Жашківської міської ради забезпечує організацію та проведення у громаді соціальної роботи із соціально незахищеними категоріями сімей, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги. На утримання закладу спрямовано кошти в сумі  613 177 грн.?

     Фото без описуВідповідно до покладених на нього завдань здійснює роботу, а саме:

 • щодо  запобігання відмовам від новонароджених дітей;
 • виявлення та облік сімей, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги;
 • соціальна або психологічна підтримка учасників антитерористичної операції та внутрішньо переміщених осіб, організація надання їм допомоги з урахуванням визначених потреб;
 • соціальна та психологічна адаптація дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа з метою підготовки до самостійного життя;
 • соціальне супроводження прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу;
 • соціальний супровід сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах;
 • проведення оцінки потреб сімей, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги, у тому числі сімей учасників антитерористичної операції та внутрішньо переміщених осіб, визначення видів соціальних послуг та методів соціальної роботи;
 • надання соціальних послуг сім’ям, дітям та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги, у тому числі особам, які постраждали від насильства в сім’ї, торгівлі людьми та у разі потреби здійснення їх соціального супроводу;
 • за повідомленням установ виконання покарань здійснює соціальний патронаж осіб, які відбували покарання у вигляді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, та ін.;
 • проведення інформаційно-просвітницької роботи з молоддю та дітьми;

Фото без описувуличні акції за тематиками «Омріяна іграшка», «Рука допомоги», «Зберімо дитину до школи», «Люди – не товар», «ВІЛ/СНІД», «День усиновлення», «Всесвітній день запобіганню самогубств», «Я проти торгівлі людьми»;

 • інформування жителів  про сімейні форми виховання та проводить попередній відбір кандидатів у прийомні батьки, батьки-вихователі, патронатні вихователі.      

Загальна кількість сімей, щодо яких надійшла інформація, та сімей, охоплених соціальними послугами, за рік становить – 147. Оцінювання потреб здійснено – 54. Здійснюється соціальний супровід – 3 дитячих будинків сімейного типу та 3 прийомних сімей.

Протягом 2021 року 6 сімей перебували під соціальним супроводом. Наразі їх знято з позитивним результатом.

За рік проведено 254 заходів із групової роботи, охоплено 3251 особа. Проведено 42 вибіркових обстеження сімей, яким призначена допомога при народженні дитини.

 

Структурні підрозділи територіального центру надають соціальні послуги згідно з Державним стандартом. На утримання закладу спрямовано кошти в сумі  9 245 732 грн.

         Відділеннями територіального центру протягом 2021 року надавалися послуги: догляд вдома, догляд стаціонарний, натуральна допомога. На 01.01.2022 року виявлено одиноких, одиноко проживаючих, осіб з інвалідністю, інших людей 772 особи. Всього центром надано послуг 772 особам, із них відділенням соціальної допомоги вдома – 314 особам, стаціонарними відділеннями – 41 особі, іншими структурними підрозділами – 417 особам: відділенням організації надання адресної натуральної та грошової допомоги – 340 особам, пункт прокату –77 особам. На обслуговування у відділення стаціонарного догляду за 2021 рік прибуло 26 осіб, вибуло 24 особи.

       У територіальному центрі функціонує мультидисциплінарна бригада, що здійснює генеральне прибирання приміщень, прибудинкових територій, ремонтні роботи, доставку продуктів харчування за заявкою та інше. Наразі бригадою здійснено обслуговування 36 осіб.

      Для забезпечення потреб особам з інвалідністю при територіальному центрі діє пункт прокату реабілітаційного обладнання. За рік видано в прокат паличок, ходунків, інвалідних візків 77 особам.

        Територіальним центром протягом року було придбано та проведено:

- медикаментів та виробів мед призначення на суму 44 890грн;

- продуктів харчування – 779 922грн;

- електричної плити для стаціонарного відділення в с. Вороне – 33 225 грн;

- матеріалів для поточного ремонту Вороненського стаціонарного відділення – 256 259 грн;

- велосипедів – 66 000 грн;

- дрів та вугілля для Вороненського стаціонарного відділення – 97 290 грн;

- господарчих товарів – 29 617 грн;

- поточний ремонт водопровідної та каналізаційної мережі – 165 061 грн;

- облаштування централізованого водопостачання (до будівлі) – 65 000 грн;

- поточний ремонт каналізаційної системи Вороненського відділення –  134 084 грн;

-  капітальний ремонт внутрішніх мереж електропостачання та послуги з виготовлення проєкту та проходження експертизи по встановленню пожежної сигналізації Вороненського відділення стаціонарного догляду – 774 912 грн;

- заміна вікон (18 шт.) на суму 276 783 грн.

 

Фото без описуІз лютого 2021 року при виконавчому комітеті створена та працює Служба у справах дітей  Жашківської міської ради (ССД). Протягом року поточні видатки ССД склали  427 681 грн.

Із метою розв’язання проблемних питань соціального захисту дітей при виконавчому комітеті міської ради створено Комісію з питань захисту прав дитини.   

Протягом  2021 року службою у справах дітей організовано 8 засідань Комісії з питань захисту прав дитини виконавчого комітету Жашківської міської ради, на яких розглянуто 50 питань із захисту прав дітей на території Жашківської територіальної громади.

          Підготовлено 5 висновків щодо позбавлення батьківських прав батьків,  які не виконують батьківських обов’язків, підготовлено 1 висновок про доцільність поновлення батьківських прав матері відносно її малолітньої дитини.

Взяли участь у 28 судових засіданнях, де розглядались права та інтереси дітей, щодо поновлення батьківських прав. 

Підготовлено 3 позови до суду про позбавлення батьківських прав відносно малолітніх дітей.

За повідомленнями старост сіл з метою запобігання проявів злочинності та правопорушень у підлітковому середовищі, поширення проявів вживання неповнолітніми спиртних напоїв, тютюнопаління, неналежного виконання батьківських обов’язків, службою у справах дітей здійснено робочі поїздки до  11 населених пунктів територіальної громади. 

Із неповнолітніми та їхніми батьками проведено профілактично-роз’яснювальні бесіди  щодо усунення негативних проявів в сім’ях. 

Із метою обстеження умов проживання родин для встановлення опіки/піклування над малолітніми та неповнолітніми, що посиротіли, чи батьки яких позбавлені батьківських прав, визначення способу участі у вихованні та спілкуванні з дітьми – здійснено робочі поїздки до 6 населених пунктів територіальної громади та 6  робочих поїздок по місту. 

Фото без описуНа виконання оперативної інформації відділення поліції №1 Уманського районного управління  поліції, закладів освіти здійснено обстеження умов проживання 4 сімей в м. Жашків (складено 3 адміністративні протоколи на батьків).

На первинному обліку служби у справах дітей  перебуває 80 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування. Всього на обліку ССД перебуває 100 дітей сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування.

В 2021 році на території ТГ функціонували  і розвивалися три дитячі будинки сімейного типу, в яких проживали та виховувались 24 дитини та дві прийомні сім’ї, в яких проживало 3 дітей. Батькам-вихователям та прийомним батьками в разі їх звернень до ССД завжди надаються консультації та відповідна допомога в межах чинного законодавства.  

Двоє дітей з прийомної сім'ї усиновлено прийомними батьками.

Службою проводився моніторинг оздоровлення дітей, що проживають та виховуються у зазначених будинках та прийомних сім’ях,  перевірка щодо стану виховання дітей, їх утримання та навчання.

Протягом звітного періоду проведено роботу та підготовлено матеріали для повернення 4 дітей до родини батька із КЗ «Обласний міжрегіональний центр соціально-психологічної реабілітації для дітей» у м.Умань.    

Уточнено списки дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа. Сформовано  пропозиції щодо потреби у 2022 році у субвенції з державного бюджету місцевому бюджету для виплати грошової компенсації на придбання житла Фото без описудітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, особам з їх числа. Трьом особам із числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування перераховано на спеціальні рахунки кошти для придбання житла.

Із листопада служба підключена та працює в ЄІАС «Діти», щоденно проводиться  прийом громадян та інформаційно-роз’яснювальна робота з батьками та дітьми. За 2021 рік прийнято 68 відвідувачів, яким надана консультаційна та практична допомога.     

 

Відділ економіки

Фото без описуІз метою оптимізації та вдосконалення роботи виконавчого комітету міської ради, структурування функціональних напрямків діяльності, забезпечення ефективної роботи, при міській раді був створений та працює відділ  економічного розвитку, містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства, цивільного захисту та екології Жашківської міської ради.

Протягом року відділом виконувалась робота та надавались послуги населенню з питань містобудування та архітектури, в тому числі й адміністративні послуги, робота з організації та проведення процедур передачі в оренду комунального майна, зокрема:

 • прийняття рішення про присвоєння адреси об’єкту нерухомого майна – 91 наказ;
 • видача будівельного паспорта забудови земельної ділянки – 16 паспортів (об?єктів) через портал Дія;
 • надання містобудівних умов та обмежень для проєктування об’єкта будівництва – 13 об?єктів через портал Дія;
 • оформлення паспорта прив’язки тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності – 60 паспортів (об?єктів);
 • видача спеціального дозволу на спеціальне використання лісових ресурсів (лісорубний квиток, ордер, лісовий квиток, актів на видалення зелених насаджень) – 85 акти;
 • реєстрація пасіки – 67 пасік;
 • розгляд звернень громадян (виїзні, спірні, дорадчі питання) – 47 листів (ситуацій);
 • підготовка, оформлення матеріалів містобудівної документації (детальних планів території) – 12 планів (об?єктів);
 • оформлення актів обстеження об’єктів будівництва та земельних ділянок – 34 акти (об?єкти);
 • опрацювання матеріалів та підготовка рішень з питань містобудування, архітектури, благоустрою  – 23 рішення;
 • інвентаризація гідроспоруд – 70 актів (об?єктів);
 • надання довідок громадянам для реєстрації майнових прав – 125 шт.;
 • складено 14 нових договорів оренди нежитлових приміщень, загальною площею 2021,33 м2;
 • по 1 об’єкту оголошено аукціон (площа оренди 318,0 м2);
 • переукладено 38 договорів оренди нежитлових приміщень загальною площею 2018,51 м2.

Загальна сума нарахованої орендної плати по цих об’єктах за 2021 рік становить майже 271 500 грн.

Також була проведена робота у сфері соціально-економічного розвитку, зокрема:

 • підготовлено та реалізовано проєкт  «Капітальний ремонт (утеплення) фасаду закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №3 ім. І.М. Ляшенка Жашківської міської ради в м. Жашків Черкаської області»;
 • завершені роботи по проєкту, розпочатому в 2020 році по об’єкту «Будівництво стадіону (футбольного поля із поліуретановим покриттям розміром 60х40 м, легкоатлетичними доріжками, трибунами та освітленням) у Жашківській спеціалізованій школі №1 з поглибленим вивченням окремих предметів Жашківської міської ради в м. Жашків Черкаської області»;
 • розпочато реалізацію проєкту «Реконструкція та впорядкування сміттєзвалища м. Жашків в 2021 році».

 

 За напрямком цивільного захисту, мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами:

 • розроблено Програму розвитку та забезпечення функціонування системи оповіщення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій на 2021 рік Жашківської міської територіальної громади;
 • розроблено Комплексну програму функціонування та розвитку системи цивільного захисту, забезпечення пожежної та техногенної безпеки на 2021–2025 роки;
 • розроблено Програму «Призовна дільниця» на 2021-2025 роки;
 • розроблено Програму протидії тероризму на території Жашківської міської територіальної громади  на 2021-2025 роки»;
 • розроблено Програму профілактики злочинності в Жашківській міській територіальній громаді на 2021-2025 роки;
 • розроблено 12 протоколів засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій;
 • розроблено 18 розпоряджень;
 • розроблено проєкт Положення про місцеву пожежну охорону Жашківської міської ради та листа до Державної служби України з надзвичайних ситуацій про погодження утворення місцевої пожежної охорони Жашківської міської ради та проєкту Положення про неї.

 

Поповнення статутного фонду комунальних підприємств

2021 року витрати на поповнення статутного фонду Жашківського виробничого управління житлово-комунального господарства становлять 449 756 грн,  які використані на придбання основних засобів, а саме:

          -   модуль керування – 49 926 грн;

 • віброплита – 28 180 грн;
 • насос для стічних вод – 328 000 грн;
 • ланцюг транспортера – 43 650 грн.

Статутний капітал Жашківського підприємства теплових мереж поповнено в сумі 89 000 грн, зазначені кошти використані на придбання генератора – 30 000 грн, насоса – 49 000 грн та платформи – 10 000 грн.

 

Фото без описуЗадля забезпечення здійснення комунікативної політики влади та громадськості, а також відкритості, достовірності та своєчасності інформування населення громади про діяльність Жашківської міської ради, виконавчого комітету та міського голови – в апараті виконавчого комітету Жашківської міської ради створений та працює сектор інформаційної політики. Інформування відбувається шляхом публікацій на офіційному сайті Жашківської міської ради та в соцмережах інформаційно-аналітичних матеріалів, оголошень, документів, результатів роботи сесій та виконкомів, діяльність виконавчих органів міської ради та підпорядкованих комунальних установ, підприємств, організацій. Так, протягом року для вільного доступу користувачів інтернету на офіційному сайті Жашківської міської ради було опубліковано до 2 000 документів (проєкти рішень та рішення сесій і виконавчого комітету, розпорядження, результати голосувань, додатки), 246 оголошень, 387 новинних матеріалів (із яких 222 – відеоматеріали).

Сектор вживає заходів для доведення до відома населення через засоби масової інформації змісту законодавства України з питань внутрішньої та зовнішньої політики, про суспільно-політичний, соціально-економічний, культурний, науково-технічний розвиток громади. Також бере участь у підготовці  матеріалів  для засобів  масової інформації з метою забезпечення   конституційного  права  громадян  на  задоволення їхніх інформаційних потреб.

 

 

Вважаю, що моя робота є максимально прозорою, завжди намагаюсь не лише почути чи зачитати ваші звернення, а і обов’язково вирішити їх по суті. Налаштовуючи роботу всіх органів ради на злагоджений механізм, намагаємось висвітлити її, здебільшого для відкритості та вашого схвалення чи критики, яку, в свою чергу, завжди детально вивчаю та аналізую. Адже саме вона є поштовхом для удосконалення.

Звітний рік, безперечно, суттєво відрізняється від попередніх років, було багато досягнень та напрацювань у всіх сферах, але були й недопрацювання, які для мене є стимулом для удосконалення.

Попереду – шлях впровадження, перевірка наших припущень, оцінювання досягнутих результатів і прийняття відповідних рішень. Можливо, окремі погляди доведеться змінити, і це добре. Вважаю, що тільки таким чином ми дамо шанс Жашківській громаді знайти себе на економічній, культурній карті країни.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь