СЛУЖБА У СПРАВАХ ДІТЕЙ ІНФОРМУЄ

Дата: 03.08.2021 12:25

Фото без описуПротягом ІІ кварталу 2021 року відбулось 3-и засідання Комісії з питань захисту прав дитини виконавчого комітету Жашківської міської ради на яких розглянуто 18 питань із захисту прав дітей на території Жашківської територіальної громади.

Службою у справах дітей підготовлено 23 проєкти рішень із захисту прав та законних інтересів дітей:

1 – щодо влаштування дитини до спеціалізованого будинку дитини у зв’язку з ухиленням від виконання матір’ю батьківських обов’язків по вихованню дітей;

1 - про продовження перебування дитини-сироти у спеціалізованому будинку дитини;

11 – з питань захисту майнових та житлових прав дітей;

1 – щодо визначення місця проживання малолітньої дитини;

6 - про забезпечення функціонування прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу;

3 – щодо визначення способу участі у вихованні та спілкуванні з дітьми.

З метою запобігання проявів злочинності та правопорушень у підлітковому середовищі, поширення проявів вживання неповнолітніми спиртних напоїв, тютюнопаління, неналежного виконання батьківських обов’язків службою у справах дітей здійснено виїзди до населених пунктів територіальної громади: Литвинівка, Сорокотяга, Леміщиха, Бузівка, Сабадаш. На виконання оперативної інформації відділення поліції № 1 Уманського районного управління здійснено обстеження умов проживання сім’ї ххх ххх, що проживає в місті. З неповнолітніми та їхніми батьками проведено профілактично-роз’яснювальні бесіди щодо усунення негативних проявів в сім’ях. Акцентовано увагу, що саме батьки несуть персональну відповідальність за належне виконання конституційних обов’язків щодо виховання та утримання своїх дітей.

Протягом ІІ кварталу 2021 року службою у справах дітей підготовлено:

55 індивідуальних планів соціального захисту дітей – сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування;

6 Договорів про організацію діяльності дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей та 1 додаткову угоду до Договору про влаштування дітей на вихованні та спільне проживання у прийомній сім’ї;

1 погодження щодо відрахування з вищого навчального закладу освіти відповідно до наказу Міносвіти України від 15.07.1996 № 245;

4 висновки органу опіки та піклування Про доцільність позбавлення батьківських прав;

підготовлено та направлено до суду 1 подання про позбавлення батьківських прав матері відносно своїх малолітніх дітей.

Прийнято участь у 5-ти судових засіданнях під час розгляду яких зачіпались права та інтереси дітей.

З квітня 2021 року проводиться щоденний моніторинг безпеки всіх дітей, які проживають на території громади, особливо дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються у сімейних формах виховання, під час карантину в зв’язку з розповсюдженням коронавірусу COVID 19.

Щоденно проводиться прийом громадян та інформаційно-роз’яснювальна робота з батьками та дітьми.

За поточний квартал 2021 року прийнято 34 відвідувача, яким надана консультаційна та практична допомога.

Службою у справах дітей продовжується робота щодо підготовки документів для влаштування неповнолітніх дітей на цілодобове перебування та навчання у спеціальних школах.

Наголошуємо, що жителі громади можуть отримати консультацію зі своїх питань у службі у справах дітей Жашківської міської ради в телефонному режимі (04747 6 20 60) або подати документи поштою на адресу вул. Захисників України 19, м.Жашків, Уманський район, 19201.