Жашківська міська рада
Черкаська область, Уманський район

Соціальний захист

Соціальний захист

Виконання на території Жашківської громади повноважень соціального захисту населення покладено на:

-  Відділ соціального захисту населення та охорони здоров’я,

-  Службу у справах дітей,

Комунальний заклад  «Центр надання соціальних послуг».

 

Виконавчим комітетом в звітному році розглянуто 142  заяви громадян про надання матеріальної допомоги, з них  129 заяв задовільнили  відповідно до «Програми про надання одноразової грошової матеріальної допомоги громадянам Жашківської міської територіальної громади на 2022 – 2025 роки».

Матеріальну допомогу виділено в сумі 940 800 грн:

         Фото без опису

 • на лікування жителям Жашківської МТГ – 295 000 грн.;
 • на лікування/реабілітацію військовослужбовців – 260 000 грн.;
 • членам сімей загиблих військовослужбовців ЗСУ – 380 000 грн.;
 • на допомогу жителям, які перебувають у складному матеріальному становищі та для вирішення соціально-побутових потреб – 3000 грн.

 

Відділ соціального захисту населення та охорони здоров’я

ВІДШКОДУВАННЯ ТА КОМПЕНСАЦІЙНІ ВИПЛАТИ

 

 

Фото без опису

⇒ Відшкодовано компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян автомобільним транспортом на приміських автобусних маршрутах загального користування та залізничним транспортом в приміському сполученні – 2 852 004,75 грн.

 

Відшкодовано хворим з хронічною нирковою недостатністю

витрати на оплату проїзду для проходження процедури гемодіалізу та

назад – 346 744,08 грн.

 

Проведено виплати щомісячної стипендії особам з інвалідністю внаслідок війни та учасникам бойових дій,  яким виповнилось 90 і більше років – 4 200,00 грн.

Фото без опису

⇒ Проведено виплати щомісячної стипендії одному з членів сім’ї загиблих (померлих) ветеранів війни (воїнів-інтернаціоналістів, учасників АТО/ООС) та членів сімей (померлих) Захисників та Захисниць України, які загинули за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України – 41 600,00 грн.

 

⇒ Проведено виплати пільг з послуг зв’язку окремим категоріям громадян, жителям Жашківської міської територіальної громади – 60 994,79 грн.

 

⇒ Відшкодовано витрати ПАТ «Укртелеком» за користування телекомунікаційними послугами особами з інвалідністю по зору І та ІІ групи – 3 756,18 грн.

Фото без опису

⇒ Проведено виплати компенсаційних виплат особам з інвалідністю на бензин, ремонт, технічне обслуговування автомобілів, мотоколясок і на транспортне обслуговування за рахунок субвенції з обласного бюджету місцевому бюджету –  17 605,64,00 грн.

 

⇒ Проведено виплати безоплатного поховання померлих (загиблих) учасників бойових дій і осіб з інвалідністю внаслідок війни за рахунок субвенції з обласного бюджету місцевому бюджету – 2 812,00 грн.

 

⇒ Проведено виплати одноразової грошової допомоги членам сімей осіб, загибель (смерть) яких пов’язана з проведенням АТО/ООС та із здійсненням заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України за рахунок субвенції з обласного бюджету місцевому бюджету – 1 000 000, 00 грн.

 

СОЦІАЛЬНІ ВИПЛАТИ

 

Проведено виплату компенсації 28 фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, особами з інвалідністю I групи; дітьми з інвалідністю; громадянами похилого віку з когнітивними порушеннями; невиліковно хворими, які через порушення функцій організму не можуть самостійно пересуватися та самообслуговуватися на суму 326 503,25 грн.

 

ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я

Фото без опису

⇒ Проведено виплати заробітної плати та нарахування на оплату праці працівникам віддалених робочих місць КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Жашківської міської ради» – 1 657 947,00 грн.

 

⇒ Проведено виплати на оплату комунальних послуг та енергоносіїв КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» – 993 129,15 грн.

 

⇒ Відшкодовано компенсацію за придбання технічних засобів реабілітації – 551 176,42 грн.

 

⇒ Відшкодовано за придбання пільгових медикаментів – 1 063 720,44 грн.

 

⇒ Відшкодовано витрати на медичне обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи за рахунок субвенції з обласного бюджету місцевому бюджету – 311 699,95 грн.

Фото без опису

 

⇒ Проведено виплати на оплату комунальних послуг та енергоносіїв КНП «Жашківська багатопрофільна лікарня» Жашківської міської ради – 6 473 892,13 грн.

 

⇒ Проведено виплати на виготовлення проектно-кошторисної документації для проведення капітального ремонту споруд цивільного захисту – 596 640,37 грн.

 

⇒ Проведено виплати на поточний ремонт вікон – 510 487,20 грн.

 

 

ПРИДБАНО

Фото без опису

⇒ цифровий рентген-апарат для  КНП «Жашківська багатопрофільна лікарня» Жашківської міської ради – 7 998 000,00 грн.

 

 

ДОПОМОГА ВПО 

     Фото без опису     

⇒ З початку введення воєнного стану, на території Жашківської міської територіальної громади знайшли прихисток близько 10 000 внутрішньо переміщених осіб. Близько половини цих ВПО за 2023 рік повернулися на місце свого постійного проживання.

Фото без опису

 

⇒ У рамках співпраці міської ради з благодійною організацією МІЖНАРОДНА СОЛІДАРНІСТЬ, ВПО мали змогу отримати грошову допомогу. За 2023 рік за такою допомогою звернулись 335 осіб та отримали грошову допомогу близько двох мільйонів гривень.

Фото без опису

⇒ внутрішньо переміщені особи, які проживають на території Жашківської міської територіальної громади неодноразово отримували благодійну допомогу у вигляді одягу, продуктів харчування та засобів гігієни.

Фото без опису

 

⇒ Власники житла, які безкоштовно прихистили внутрішньо переміщених осіб, можуть отримати грошову компенсацію від держави на покриття витрат та оплату комунальних послуг. Так, відділом соціального захисту впродовж 2023 року опрацьовано 1095 заяв та передано до Черкаської обласної військової адміністрації для подальшої оплати Товариством Червоного Хреста на суму близько 1 835 967 грн.

Фото без опису

 

Утримання Комунального закладу „Центр надання соціальних послуг“ Жашківської міської ради в 2023 році становило -  6 366 719 грн.

        

         В Центрі утворені та функціонують підрозділи:

                                                                                                                                                                                        Фото без опису       Фото без опису

 • відділення соціальних послуг за місцем проживання;
 • відділ соціальної роботи;
 • відділення надання соціальних послуг в умовах цілодобового перебування/проживання.

 

 • За 2023 рік соціальну послугу – догляд вдома отримали 198 осіб, з них: жінок – 162,  29 – особи з інвалідністю, 193 – особи похилого віку, ветеранів війни – 10, ветеранів праці – 42, постраждалий внаслідок аварії на ЧАЕС – 1.
 •  Знято з обслуговування протягом 2023 року – 39 осіб, з них – 17 осіб у зв’язку зі смертю, 22 особи згідно заяви у зв’язку з тим, що їх обслуговуватимуть родичі.
 • Соціальні робітники  надавали соціальні послуги  на адміністративній території Жашківської ТГ: м. Жашків, с. Житники, с. Конела, с. Шуляки, с. Зелений Ріг, с. Бузівка, с. Соколівка, с. Острожани,  с. Конельська Попівка, с. Конельські Хутори, с. Хижня, с. Пугачівка,  с. Скибин, с. Кривчунка, с. Олександрівка, с. Сорокотяга.
 • надання послуги здійснювали 19 соціальних робітників. В середньому навантаження на одного соціального робітника у міській місцевості –  13, сільській – 10.

Фото без опису

 • Благодійна акція «Добро починається з тебе».
  Соціальними робітниками традиційно збиралися продукти харчування на зимовий період для мешканців віділення надання соціальних послуг в умовах цілодобового перебування /проживання.

Фото без опису

 • Пунктом прокату технічних засобів реабілітації протягом 2023 року охоплено  16 осіб.

Фото без опису

 • Протягом 2023 року у відділенні надання соцпослуг в умовах цілодобового перебування/проживання проживало 44 особи, з них 10 осіб віком 80 років і старші, 17 осіб з V групою рухової активності, 11 осіб з інвалідністю, 38 громадян похилого віку, 1 внутрішньо переміщена особа.

Фото без опису

 • Відділом соціальної роботи здійснено 254 оцінки потреб сім’ї/особи.
 • Надано послуг 424 сім’ям, 82 сім’ям внутрішньо переміщених осіб.
 • Проведені профілактичні та інформаційно-просвітницькі вуличні акції

Фото без опису

 • При відділенні соціальної роботи  функціонує банк одягу, взуття та інших побутових речей  для жителів  громади.
 •  

ОНОВЛЕННЯ 

           Фото без опису           

 • В харчоблок закуплено меблі для кухні на суму 22500,00 грн. та покладено плитку;

Фото без опису

 • Придбано витяжку на суму 10000,00 грн. та плитку на суму 21309,75 грн;

Фото без опису

 • За рахунок отриманої гуманітарної допомоги в їдальні оновлено: столи, стільці, клейонку, посуд, візок сервірувальний  на суму  105 584,00 грн;
 • проведено поточний ремонт кімнати для працівників кухні;
 • виконано косметичний ремонт в холі відділення та в кімнаті молитви;
 • оновлено гардеробну кімнату для обслуговування підопічних відділення;

Фото без опису

 • проведені косметичні ремонти в 12 кімнатах, підвальному приміщенні відділення та оновлено прилеглу територію для комфортного перебування підопічних на суму 85647,85 грн;

Фото без опису

 • Зроблено ремонт та облаштовано спортивну кімнату, де встановлено тренажери та  спортивний інвентар;

Фото без опису

 • Встановлено комп'ютерну техніку для працівників та підопічних  відділення  та проведено навчання.

 

 

ОЗДОРОВЛЕННЯ ПІДОПІЧНИХ

                                                                                                                                                                                                                                                                                          Фото без опису       Фото без опису

 • Благодійно лікарі центру «ІНМЕД» провели виїзний профілактичний огляд зору та здійснили безкоштовне оперативне лікування катаракти 3 підопічним.

                                                                                                                                                                                                                                                         Фото без опису

         ГУМАНІТАРНА ДОПОМОГА

 • отримано гуманітарну допомогу на суму 759 653,19 грн., а саме:

                                                                                                                                                                                                                                              Фото без опису        Фото без опису

пральну машину, електричну плиту, сушарку одягу, морозильну камеру, посудомийну машину, генератор, телевізор, постільну білизну, матраци, гардини, подушки, ковдри, наматрацники.

 

 

 

Служба у справах дітей протягом 2023 року щодо захисту прав та  законних інтересів дітей:

 

 

  Фото без опису

 • взяли участь у 59 засіданнях Жашківського районного суду щодо захисту прав дітей.
 • На первинному обліку в службі у справах дітей перебувало 74 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них:

під опікою/піклуванням – 57 дітей; виховуються в ДБСТ – 24 дитини ;

влаштовані в ПС – 5 дітей ; у Будинку дитини м.Черкаси  на повному державному утриманні перебувають  2 дітей, позбавлених батьківського піклування.

 •  12 дітей зазначеної категорії прибули з інших районів Черкаської області та регіонів України  перебувають під супроводом служби у справах дітей.
 • На первинний облік у службі у справах дітей поставлено 3 дітей, яким надано статус «дитина-сирота» та «дитина, позбавлена батьківського піклування».
 • На території Жашківської МТГ зареєстровано та функціонує:

     4 Дитячих будинки сімейного типу та 3 Прийомні сім’ї.

Фото без опису  Фото без опису

Фото без опису   Фото без опису

 • Проведено 16 засідань комісії з питань захисту прав дитини на яких було  розглянуто 49 питань.
 • Підготовлено  67 рішень виконавчого комітету Жашківської міської ради. 

Фото без опису

 • Організовано видачу 1 свідоцтва про народження дитини, яка була залишена в пологовому будинку.
 •  3 дитини набули статусу дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, із них 2 влаштовані в сімейні форми виховання, 1 дитина влаштована на повне державне утримання в Будинок дитини м. Черкаси.  
 • 32-м дітям, внутрішньо переміщеним особам, надано статус «дитини, яка постраждала внаслідок збройних дій та воєнних конфліктів».
 • Усиновлено 5 дітей жителями громади. 
 • Здійснено 8 перевірок стану виховання та утримання 11 усиновлених дітей.
 • Підготовлено 3 висновки про доцільність позбавлення батьків  батьківських прав відносно дітей.
 • На обліку перебувало 20 дітей, які потрапили в складні життєві обставини (7 сімей, з них 1 багатодітна сім’я ВПО).

Фото без опису  Фото без опису

Фото без опису

 • Протягом року поставлено на облік та направлено на навчання в Центр соціальних служб м. Черкаси 3 родини, як потенційних кандидатів в усиновлювачі, кандидатів в потенційні опікуни/піклувальники та сім’ю, як кандидатів у батьки.
 • На територію Жашківської МТГ із Херсонської області м. Олешки прибула родина, на базі якої створено Дитячий будинок  сімейного типу. На вихованні перебуває 6 дітей-вихованців.

Фото без опису

 • Придбано за кошти державної субвенції житло 1 особі, з числа дітей, позбавлених батьківського піклування.
 • 4 дітей перебували на обліку служби як такі, що знаходяться в конфлікті з законом.

Фото без опису

 • Оздоровлено 12 дітей-вихованців  двох ДБСТ.   6 дітей - сиріт,  дітей, позбавлених батьківського піклування оздоровилися та відпочили в НСК «Лучник – Живець» м. Брацлав, Республіка Польща.  

Фото без опису  Фото без опису

 • Соціальною роботою охоплено  3 прийомні сім'ї, 4 будинки сімейного типу, де виховується 30 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

Фото без опису  Фото без опису

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь