У 2023 році в повному обсязі профінансовано соцвиплати на понад 450 млрд грн

Дата: 16.01.2024 09:55

Фото без опису

У 2023 році в повному обсязі профінансовано із держбюджету соцвиплати на 450,1 млрд грн, зокрема у грудні – 41,6 млрд гривень.

Ці кошти було спрямовано:

• 271,8 млрд грн, із них у грудні – 22,7 млрд грн – на фінансове забезпечення виплати пенсій, надбавок та підвищень до пенсій, призначених за пенсійними програмами, та дефіциту коштів Пенсійного фонду;
  • 102,8 млрд грн, із них у грудні – 8,8 млрд грн ‒ на соціальний захист громадян, які потрапили у складні життєві обставини;
  • 47,6 млрд грн, із них у грудні – 7,8 млрд грн – на підтримку малозабезпечених сімей та надання пільг і житлових субсидій громадянам;
  • 24,2 млрд грн, із них у грудні 2,0 млрд грн – на соціальний захист дітей та сім’ї ;
  • 3,6 млрд грн, із них у грудні – 0,3 млрд грн ‒ на соціальний захист осіб з інвалідністю;
  • 0,5 млрд грн – на оздоровлення і відпочинок дітей, які потребують особливої уваги.

У 2023 році понад 5 млн осіб отримали соціальні виплати, соцстипендії, компенсації, а саме внутрішньо переміщені особи, сім’ї з дітьми, малозабезпечені сім’ї, сім’ї, які перебували у складних життєвих обставинах, громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
«У минулому році Уряд повністю забезпечив виконання соціальних зобов’язань, профінансувавши пенсії, доплати, надбавки за рахунок міжнародної допомоги наших донорів. Цього року соціальна підтримка ‒ це також один із пріоритетів держави, де на соціальний захист громадян спрямовано 469,4 млрд грн, що більше на 8,7 млрд грн, ніж у 2023 році. Водночас буде продовжено виплати пенсій, допомог ВПО, а також забезпечено соціальний захист осіб з інвалідністю, зокрема протезно-ортопедичними виробами та допоміжними засобами реабілітації, та здійснено інші виплати. Продовжуємо і надалі попри воєнний стан гарантувати громадянам соціальну підтримку у повному обсязі», – прокоментував заступник Міністра фінансів Роман Єрмоличев.

За інформацією Урядового порталу