На Черкащині, зокрема й на Жашківщині, прогнозують суттєве похолодання

Дата: 03.01.2024 09:59

Фото без опису

У перші дні нового року на Черкащині прогнозують різке похолодання. Про це інформує начальник обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

У вівторок, 2 січня, погоду Черкащини формуватимуть атмосферні фронти нового циклонічного вихору «Costa», які проявлять себе опадами та посиленням вітру до небезпечних 15-20 м/с. Цікаво те, що температура зазнає аномально ходу. Вночі буде тепло +3..+5°, а вже в обідні години температура почне знижуватися до мінусових значень. На окремих ділянках доріг можлива ожеледиця.

Надалі надходження арктичного повітря продовжиться, температурний фон знизиться до кліматичних значень січня.

3-5 січня часом невеликий мокрий сніг та сніг. Температура вночі 5-10° морозу, вдень 2-7° морозу.

Проте такий морозний стрес буде нетривалим. Вже 6 січня, на Водохреща, вдень прогнозується відлига до 2° тепла, тож міцного льодового покриву на водоймах регіону чекати не варто.

За прогностичними моделями, із 7 січня розраховуємо на вихід південного циклону із комплексом небезпечних зимових явищ, а з 12 січня більш потужне похолодання.

За кліматом, січень – це найхолодніший зимовий місяць із середньою температурою повітря, навіть за останні найбільш теплі 30 років, 3,5º морозу. Морози інтенсивністю 10-15º не є дивиною, а скоріше нормою. У найхолодніші періоди січня на Черкащині стовпчики термометрів опускалися до 40,7º морозу і були зафіксовані метеостанцією Сміла у далекому 1935 році. За останні 30 років метеорологічних спостережень в області, найнижча температура січня фіксувалася у 2000 році -29º в м. Черкаси.