Дата: 13.11.2023 09:45

Фото без опису

Благодійна Організація „Благодійний фонд „Право на захист“ здійснює правозахисну діяльність з 2013року та має вагомі здобутку у сфері захисту прав біженців і шукачів притулку, осіб без громадянства та таких, що опинилися під ризиком без громадянства, внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та осіб, які постраждали від військової агресії російської федерації проти України.
БФ „Право на захист“ є виконавчим партнером Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) в Україні.
БФ „Право на захист“ повідомляє, що згідно з угодою про партнерство з УВКБ ООН БФ „Право на захист “ розпочав у Черкаській області збір даних на отримання грошової допомоги на оренду житла. Метою програми є підтримка родин ВПО після вимушеного переміщення та сприяння їхній інтеграції. Допомога передбачає відшкодування вартості оренди житла родині протягом 6 місяців.
До програми можуть бути зараховані родини ВПО, які були вимушені переміститися після 24.02.2022 року, що не отримали цільову грошову допомогу на оренду житла від міжнародних організацій, а також належать до однієї з наступних категорій населення:
1. Проживають у місці компактного поселення та готові продовжувати оплачувати оренду житла після завершення програми;
2. Проживають у місці компактного поселення, яке збираються розформувати;
3. Перебувають під ризиком виселення, втрати орендованого житла, а також мають хоча б один із перерахованих нижче критеріїв вразливості;
4. Нещодавно переміщені родини, які не бажають жити в МКП та мають хоча б один із перерахованих нижче критеріїв вразливості.
Обов’язковими критеріями вразливості для категорій населення 3 та 4
є:
- Родина, яка має лише одного з батьків (або батька, або матір) з однією або більше дитиною віком до 18 років або особами похилого віку від 55 років;
- Родина, яку очолює одна самотня або кілька самотніх осіб похилого віку від 55 років або особа похилого віку з однією дитиною чи кількома дітьми до 18 років;
- Родина з однією або кількома особами з особливими потребами (інвалідність, хронічні захворювання тощо);

- Родина, яка опікується дітьми без супроводу (документально підтверджені).
Перелік необхідних документів:
- Документ, що підтверджує особу, номер паспорта, адреса реєстрації, місце й дата народження;
- Адреса та реєстраційний номер ВПО (за наявності);
- Свідоцтво про народження дітей, податковий номер (необхідний для виплати допомоги);
- Документи, що підтверджують належність до зазначених категорій вразливості (довідки, витяги тощо);
- Підписане бенефіціаром зобов’язання щодо використання ресурсів за цільовим призначенням – орендна плата.
Гаряча лінія БФ „Право на захист“ із питань грошової допомоги:
0 800 750 104 (Пн-Пт 09:00 – 18:00).
Більш детальна інформація про програму розміщена на сайті БФ „Право на захист“: https://r2p.org.ua/category/hroshova-dopomoha-vid-uvkb-
oon-na-orendu-zhytla .