Кампанія виїзної вакцинації для осіб літнього віку в сільській місцевості!

Дата: 26.06.2023 16:47

За ініціативи Жашківського відділення Уманського міськрайонного відділу ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» та КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Жашківської міської ради» за сприяння Жашківської міської ради, 29 червня в с. Соколівка заплановано проведення виїзної акції зі щеплення населення.

Планується проведення:

-щеплення проти COVID-19 бустерною дозою осіб віком понад 60 років;

-щеплення проти дифтерії, правця тощо.

Також усі охочі зможуть безкоштовно виміряти артеріальний тиск та визначити рівень цукру в крові.

Обслуговування населення будуть проводити висококваліфіковані фахівці.

Під час акції буде використовуватися спеціальний автобус, отриманий Черкаським обласним ЦКПХ від ВООЗ та ЄС для спрощення доступу до вакцинації уразливих груп населення, людей похилого віку та людей із хронічними хворобами, а також усіх, хто проживає у відділених і важкодоступних населених пунктах.

На сьогодні імунізація вважається одним із найефективніших методів боротьби з небезпечними захворюваннями . На жаль Україна має найнижчий показник охоплення щепленнями серед усіх європейських країн та один із найнижчих у світі, що створює критичну загрозу для загального стану здоров’я населення.

Прикладом низького рівня охоплення щепленнями є відсоток вакцинованих проти COVID-19 бустерною дозою осіб віком понад 60 років, смертність серед яких від цієї хвороби є найвищою. В Україні бустерну дозу отримали лише 0,79% населення, тоді як у Польщі – 60%, Німеччині – 58%, Китаї – 57%, Японії – 139%.

Згідно з останніми рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров’я, в Україні проводиться кампанія виїзної вакцинації для осіб літнього віку в сільській місцевості.

Тож бережіть себе, своє здоров’я – вакцинуйтесь!