Дата: 13.01.2023 08:28

Щодо визнання недійсними паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон у зв’язку із зміною написання латинськими літерами складових імені “прізвище”, “ім’я” у документах, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів від 25 березня 2015  №302 та Постанови Кабінету Міністрів від 07.05.2014 №152 відповідно паспорт громадянина України та паспорт громадянина України для виїзду за кордон визнається недійсним, вилучається, анулюється та знищується у разі, зокрема, коли він підлягає обміну у зв’язку із зміною інформації, внесеної до паспорта (у тому числі у зв’язку із зміною написання латинськими літерами складових імені “прізвище”, “ім’я” у документах, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України). У разі подання заявником у строки, встановлені законодавством, документів для обміну паспорта у зв’язку із зміною інформації, внесеної до паспорта (у тому числі у зв’язку із зміною написання латинськими літерами складових імені “прізвище”, “ім’я” у документах, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України), такий паспорт визнається недійсним з дня подання документів для його обміну. У разі неподання заявником протягом місяця з дати зміни інформації, внесеної до паспорта для виїзду за кордон у зв’язку із зміною написання латинськими літерами складових імені “прізвище”, “ім’я” у документах, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, документів для його обміну паспорт, який підлягає обміну, визнається недійсним засобами Реєстру.

Крім того, інформуємо, що е-паспорт і е-паспорт для виїзду за кордон формуються засобами Єдиного державного веб порталу електронних послуг за зверненням особи, на ім’я якої оформлено паспорт громадянина України у формі картки або паспорт громадянина України для виїзду за кордон, із застосуванням засобів Реєстру, у тому числі не отриманий нею. Тобто, надано можливість формувати е-паспорта громадянина України, е-паспорта громадянина України для виїзду за кордон особам, які не змогли отримати виготовлений паспорт через тимчасову окупацію території України або активні бойові дії, або якщо такий паспорт не був доставлений до територіального органу/територіального підрозділу ДМС.

Жашківський сектор УДМС у Черкаській областіФото без опису