До відома одержувачів соціальних допомог та пільг на ЖКП!

Дата: 12.01.2023 10:41

Департамент соціального захисту населення Черкаської ОДА інформує, що 27.12.2022 на засіданні Уряду прийнято постанову Кабінету Міністрів України № 1460 “Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 6 жовтня 2021 р. № 1040 і від 7 березня   2022 р. № 214”. Даною постановою продовжено виплату державних допомог на період дії воєнного стану та одного місяця після його припинення чи скасування.

Це, зокрема, стосується отримувачів допомоги:

• на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування;
  • на дітей, хворих на тяжкі захворювання;
  • дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів;
  • особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю;
  • особам, які здійснюють догляд за особами з інвалідністю І та ІІ внаслідок психічного розладу;
  • особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю.

Крім того, продовжено до 31.12.2023 перехідний період для виплати щомісячних компенсаційних виплат непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю I групи, або за особою, яка досягла 80- річного віку.

До відома ВПО! Допомога на проживання внутрішньо переміщеним особам продовжуватиме виплачуватись без повторного звернення оскільки, це окремий вид допомоги, який призначається з місяця звернення без кінцевої дати її припинення.

Для продовження отримання адресних видів допомог, які надаються з урахування сукупного доходу та майнового стану та продовження надання пільг, тим отримувачам, термін виплати яких закінчився в період дії воєнного стану, крім тих, які проживають на територіях територіальних громад, на яких ведуться бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, необхідно з 1 січня 2023 року підтвердити право на продовження виплати допомог та надання пільг.

Зокрема, це отримувачі:

• державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям;
  • державної допомоги на дітей одиноким матерям;
  • тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату;
  • пільг.

Для продовження даних видів виплат громадянам необхідно звернутись до відділу  “Центр надання адміністративних послуг” апарату виконавчого комітету Жашківської міської ради.Фото без опису