Жашківський сектор УДМС у  Черкаській області інформує!

Дата: 02.12.2022 08:30

Щодо можливості отримання виготовленого паспорта для виїзду за кордон дитини іншою особою, яку визначатимуть батьки або інші законні представники. Відповідно до абзацу сім пункту 35, абзацу дев’ятого пункту 52 Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 травня 2014 р. № 152 один з батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників, який подає документи для оформлення паспорта для виїзду за кордон, крім випадку подання документів представником дитячого закладу або патронатним вихователем, у письмовій заяві, поданій у довільній формі, може визначити іншу особу (іншого з батьків, опікунів, піклувальників, повнолітніх сина чи дочку, рідних (повнорідних та неповнорідних) сестру, брата, діда, бабу) для отримання паспорта для виїзду за кордон особи, на ім’я якої він оформлювався.

Відповідно до пункту 76 Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 травня 2014 р. № 152 паспорт для виїзду за кордон оформлений на ім’я:

- особи, яка не досягла 12-річного віку, може бути виданий особі, уповноваженій на це законним представником на підставі довіреності, засвідченої в установленому порядку, або особі, зазначеній в абзаці сьомому пункту 35 та абзаці дев’ятому пункту 52 Порядку 152;

- особі у віці від 12 до 16 років, може бути виданий особі, уповноваженій на це законним представником на підставі довіреності, засвідченої в установленому порядку, або особі, зазначеній в абзаці сьомому пункту 35 та абзаці дев’ятому пункту 52 Порядку, за умови присутності особи, на ім’я якої оформлено паспорт для виїзду за кордон.