A A A K K K
для людей із порушенням зору
Жашківська міська рада
Черкаська область, Уманський район

Останній тиждень деклараційної кампанії !

Дата: 26.04.2022 08:51
Кількість переглядів: 226

Головне управління ДПС у Черкаській області звертає увагу, що кампанія декларування громадянами доходів, отриманих у 2021 році, підходить до завершення.

Просимо усіх громадян, які відповідно до норм розділу IV Податкового Кодексу України зобов’язані подати декларацію про майновий стан та доходи, зробити це до 29 квітня включно.

Отже,
29 квітня 2022 року – граничний термін подання декларації про майновий стан та доходи за 2021 рік для громадян, які відповідно до законодавства зобов’язані декларувати доходи;

31 липня 2022 року – граничний термін сплати податку на доходи і військового збору, які нараховані у декларації.

Обов’язок щодо подання декларації у платників податків виникає:

- при отриманні доходів не від податкових агентів (тобто від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи). До таких доходів відносяться, зокрема, доходи від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичним особам; успадкування чи отримання в дарунок майна не від членів сім’ї першого та другого ступеня споріднення тощо;
- при отриманні від податкових агентів доходів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування. До таких доходів відносяться, зокрема, операції з інвестиційними активами;
- при отриманні іноземних доходів;
- в інших випадках передбачених законодавством, зокрема, при отриманні у власність майна за рішенням суду.

За вибором платника податків декларація подається за місцем своєї податкової адреси особисто або уповноваженою на це особою; поштою або засобами електронного зв’язку.

Для зручності платників та спрощення процедури декларування доходів громадянами, на офіційному вебпорталі ДПС в Електронному кабінеті у розділі «ЕК для громадян» працює електронний сервіс «Декларація про майновий стан і доходи». За допомогою цього сервісу можна заповнити декларацію та надіслати її до контролюючого органу в електронному вигляді з копіями первинних документів.

Нагадуємо, що у березні поточного року до Податкового кодексу було внесено зміни, якими на період воєнного стану платників податків звільнено від відповідальності за недотримання термінів подання звітності та сплати податків та зборів.

Зокрема, платників податків звільнено від відповідальності щодо дотримання термінів сплати податків та зборів, подання звітності, у випадку неможливості своєчасно виконати свій податковий обов'язок. При цьому  виконання таких обов'язків протягом шести місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні є обов'язковим (пп. 69.1.п.69 підрозділу 10 Розділу ХХ ПКУ).

Від відповідального ставлення до вимог законодавства і своєчасного виконання конституційного обов’язку громадянами залежить економічний розвиток держави, її фінансова безпека та рівень соціального захисту. Наразі це є вкрай важливим для нашої країни!

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь