Ресурс для документування руйнувань об’єктів культурної спадщини

Дата: 11.04.2022 09:24

Міністерство культури та інформаційної політики України створило ресурс для належного документування воєнних злочинів проти людяності та об’єктів культурної спадщини, скоєних армією росії.

Документувати факти пошкодження старовинних будівель (пам’яток архітектури), історичних кладовищ, пам’ятників, релігійних споруд, творів мистецтва, пам’яток природи, будівель закладів культури (театрів, музеїв, бібліотек тощо), руйнування археологічних об’єктів, захоплення майна, пограбування окупаційними силами закладів культури, поранення/загибелі цивільних осіб внаслідок застосування сили та зброї окупантом при спробі пошкодження культурних об’єктів можна шляхом заповнення анкети на ресурсі https://culturecrimes.mkip.gov.ua/ з прикріпленням підтверджуючих фото та відеоматеріалів.

Надалі верифіковані матеріали можуть бути передані Міжнародному кримінальному суді в Гаазі для проведення слідчих дій. Зафіксовані факти пошкоджень чи руйнувань закладів культури також будуть узагальнюватися з метою подальшого вирішення питання щодо їх відновлення.