Село Вільшанка

Дата: 21.02.2022 10:51

Фото без описуВільшанка. Село відоме з першої половини ХУІІ ст.

За переказами, назва села пішла від того, що в даній місцевості було дуже багато вільхи. Спочатку тут була заселена одна вулиця, а коли власником села став пан Іванський, він почав населяти людей у село. На кінець ХІХ початок ХХ ст. в селі проживало 1055 чоловік у 180 дворах. Сам пан  мав великий гарний будинок в центрі села, з великим садом і різними будівлями.

Восени 1929 р. в селі створено колективне господарство “Гасло часу”. Його очолив Богдан Петрович Радованов, який в 1933 р. вберіг селян від голодної смерті.

Гордістю села є два Герої Соціалістичної Праці – жінки-буряківниці – Скулімовська Марія Михайлівна та Коношевич Степанида Степанівна.

У 2-ій Світовій війні брали участь понад 150 жителів села, 68 загинули на фронтах війни.

Окрасою села є ботанічна пам’ятка – багатовіковий дуб-велетень, якому понад 500 років.  Ріс дуб на території маєтку панів Іванських, нині за  городом сім’ї Мартинюків.  Територія навколо дубу неогороджена. Знаходиться під охороною держави як пам’ятка природи.