A A A K K K
для людей із порушенням зору
Жашківська міська рада
Черкаська область, Уманський район

Допоможи рибі взимку

Дата: 19.01.2022 16:18
Кількість переглядів: 660

Зима - один з найскладніших періодів для жителів водойм. При значній товщині льоду зменшується кількість води у водоймах, а сніг заважає проникненню сонячного світла. Всі ці чинники призводять до зниження вмісту кисню у воді, який необхідний для нормального виживання водних біоресурсів. Як наслідок – у водоймах виникають заморні явища.

У зимовий період уповільнюються всі процеси життєдіяльності риби. Щоб біоресурси могли з легкістю перезимувати, у водоймах повинні бути сприятливі природні умови. Температура, хімічний склад та кисневий режим водойм мають досить важливе значення для риби у холодний період.

«Рибам, як і іншим тваринам, для підтримання життя потрібний кисень, який бере участь у диханні. Більша частина кисню проникає у воду з повітря. Частково він утворюється у воді внаслідок життєдіяльності зелених рослин, котрі збагачують водойму киснем за рахунок фотосинтезу. Однак, у зимовий період через наявність товстого шару льоду, вкритого снігом, відсутній доступ повітря з атмосфери до води, світовий потік не проходить через сніговий покрив. Тому можуть виникати явища задухи водних біоресурсів».

Фахівці пояснюють, що найбільша небезпека для риб існує наприкінці зими, після тривалого льодоставу. Наявність кисню в цей період значно зменшується і в деяких частинах водойм утворюються так звані «мертві зони». В цей момент риба масово виходить із зимувальних ям в пошуках багатих на кисень джерел. Якщо до того часу не настане відлига і в сковані кригою водойми не надійде вода, насичена киснем, врятувати рибу зможе тільки людина.

При виникненні явищ задухи першими в ополонках з’являються водні комахи, а за ними підпливають найбільш вимогливі до вмісту розчиненого у воді кисню риби: судаки, окуні, йоржі, далі – плітки, лящі, коропи, останніми – карасі та лини. В цей час потрібно негайно проводити аерацію води. Насамперед, необхідно очистити з поверхні льоду сніг, прорубати ополонки розміром 1х1 м, вкривати їх гілками, снопами, соломою для попередження від замерзання. Також аерацію води проводять за допомогою мотопомп, відкачуючи воду на лід з метою подальшого стоку в ополонку. Такі роботи слід виконувати обережно, із дотриманням заходів безпеки.

Якщо насичувати водойми киснем, можна захистити водні біоресурси від загибелі в холодну пору року. Пам’ятайте, що сприятливі умови зимівлі риби – це запорука їх збереження для нересту навесні і влітку.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь