15 лауреатів-жашківчан і одне Гран Прі на фестивалі гармоністів

Дата: 04.01.2022 15:47

Упродовж листопада 2021 року проводився обласний дистанційний фестиваль-конкурс «Гармоністе, дзвінко грай!».  Його проведенню передувала велика підготовча робота організаторів: Управлінню культури та охорони культурної спадщини Черкаської ОДА, КУ «Обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи» Черкаської ОР, відділу культури, молодіжної політики, спорту та туризму Жашківської міської ради.

Вагомий вклад в організацію проведення цього онлайн-заходу вніс засновник фестивалю Іван Сухий – заслужений працівник культури України, гармоніст-професіонал, керівник Зразкового ансамблю гармоністів КЗ «Жашківський МБК», автор 3-х випусків музично-педагогічного матеріалу «Українська гармоніка».

У рамках фестивальної ходи відбулись цікаві онлайн заходи:

- екскурсія Жашківським музеєм гармоніки;

- два майстер-класи Івана Сухого на тему «Початкові кроки гри на гармоніці»;

- презентації дослідницького матеріалу І. Сухого «Шевченко і гармоніка» та його авторської книги «Українська гармоніка». Випуск 3;

- 22 жовтня проведено онлайн-семінар за участю І. Сухого на тему «Феномен гармоніки»;

- конкурс гармоністів (конкурсні відео презентації учасників з 26 по 30 жовтня) на сторінці ОЦНТ у мережі Фейсбук, в якому взяли участь 36 творчих одиниць різних вікових категорій.

Відеозапис семінару можна переглянути тут:

За підсумками журі, переможцем онлайн-конкурсу гармоністів, а також володарем Гран Прі ( категорія «Діти», номінація «Інструментальні гурти») став Зразковий ансамбль гармоністів КЗ «Жашківський МБК», керівником якого є Іван Сухий.

У категорії «Дорослі», номінації «Соліст-гармоніст» 1 місце отримав василь Венгльовський – учень 7 класу КЗ «Мистецька школа» Жашківської міської ради

У категорії «Діти» (7-9 років), номінації «Соліст-гармоніст» 1 місце у Романа Шелестовського, 2 місця у Назара Коломійця та Станіслава Команчука – учнів Мистецької школи.

У категорії «Діти» (10-13 років), номінації «Соліст-гармоніст» 1 місце у Софії Бондар, 2 місця у Артура Андрікевича, Захара Мізенка та Володимира Плахотника , 3 місця у Ярослава Федоренка, Максима Гординського та Рувіма Яценка (учнів Мистецької школи).

У категорії «Діти» (14-17 років), номінації «Соліст-гармоніст» 1 місце отримав Павло Врочинський,  2 місце – Богдан Маринчук і Дмитро Степанюк, а 3 місце – Олексій Іванніков (вихованці Мистецької школи)

Тож вітаємо наших земляків із черговими здобутками і бажаємо нових творчих злетів!