Жашківщина пам'ятає: у громаді вшанували ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС (ВІДЕО)

Дата: 14.12.2021 15:17

14 грудня – день, коли Українська держава вшановує героїчний подвиг учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Насамперед це день мужніх та самовідданих людей, які у 1986 році прийняли доленосний виклик, щоб захистити не тільки Україну, але й усе людство від руйнівного впливу четвертого енергоблока, що вибухнув. Силами ліквідаторів за рекордно короткий термін, 206 днів, у 1986 було побудовано об'єкт «Укриття». Це була перша захисна споруда, яка дозволила пом'якшити згубний вплив мирного атома, що вийшов з-під контролю.

Із нагоди вшанування тих, хто першим кинувся в жерло катастрофи, ліквідовував наслідки й будував захисний саркофаг, у Жашкові відбувся символічний захід. Пам'ять загиблих ліквідаторів та усіх тих, хто не дожив до цього дня через хвороби, спричинені радіацією, вшанували хвилиною мовчання, покладанням квітів і лампадок до пам'ятного знаку. Живим учасникам ліквідації катастрофи подякував за подвиг і самопожертву від імені усіх жителів Жашківської громади її очільник Ігор Цибровський.