Жашківська міська рада
Черкаська область, Уманський район

Цьогоріч понад 6800 безробітних знайшли роботу в аграрному секторі

Дата: 20.11.2021 19:49
Кількість переглядів: 845

Фото без опису          Сьогодні можна зустріти людей, які асоціюють роботу в агросекторі зі старою технікою, низькими зарплатами та відсутністю кар’єрного зростання. Такі уявлення застарілі. І підтвердженням цього є успішна діяльність роботодавців-аграріїв Черкащини.

          По багатьом позиціям, агросфера — флагман в оплаті праці. У 2021 році середня заробітна плата серед вакансій, які надходили до Черкаської обласної служби зайнятості сягала 8706 гривень. І навіть якщо порівнювати докарантинний ринок праці області у 2019 році, то і нині рівень оплати праці в цій галузі залишається на досить високому рівні.

          Зарплата спеціаліста залежить, у першу чергу, від займаної посади. У сезон польових робіт механізатори та водії можуть заробляти більше. Все залежить від рівня їхньої продуктивності. Досвід, освіта, а також професійні навички також відіграють надзвичайно важливу роль.

          Стан сільського ринку праці має свої особливості. Зокрема, робота у сфері сільського господарства зазвичай носить сезонний характер, відповідно і трудитися доводиться за різних погодніх умов. Також всі ми спостерігаємо за тим, що сучасна техніка спроможна виконувати ті види робіт, які раніше виконували робітники. Клопоту може завдати і віддаленість самого місця роботи від населеного пункту.

          "Пом’якшити ці проблеми можливо лише за умови створення нових робочих місць, які б забезпечували постійну зайнятість селян, залучення інвестицій для будівництва переробних потужностей в межах територіальних громад та розвитку тваринництва. Земля повинна розглядатись не тільки як засіб отримання доходу шляхом вирощування сільгосппродукції, але і як об’єкт прикладання праці, тих хто на ній живе. Тому ті, хто обирає роботу у цій галузі, усвідомлюють всі можливі труднощі з якими доведеться зіткнутися. Здебільшого, у цю сферу йдуть працювати люди у віці від 40 до 54 років. Цього року серед 8240 заявлених вакансій галузі сільського господарства, понад 6800 наших клієнтів знайшли для себе перспективні пропозиції та влаштувалися на роботу. Кар’єрні радники підбирають роботу з урахуванням доступності транспортного обслуговування. Водночас можна обрати якісні вакансії, де роботодавець пропонує підвіз до місця роботи, або ж надає тимчасове житло. Лідером серед таких працедавців є ПРАТ "Миронівська птахофабрика"", - коментує директор Черкаського обласного центру зайнятості Григорій Дендемарченко.

          Зі слів очільника обласної служби зайнятості, для тих роботодавців, які створюють нові робочі місця, пропонується компенсація частини витрат на сплату єдиного соціального внеску за працевлаштування безробітних згідно вимог законодавства. Варто відмітити, що у 2021 році на Черкащині з’явилося 530 нових робочих місць у цій галузі.

          Не слід забувати й про те, що зазвичай після закінчення збору урожаю, до служби зайнятості звертається значна кількість людей, яких роботодавці звільняють. У такі періоди організовується тимчасова зайнятість населення. Найбільш затребувані - підсобні робітники. За 10 місяців 2021 року в тимчасових роботах взяли участь 2359 осіб, з них 1476 осіб працювали у сільському, лісовому та рибному господарствах (62,5%). 

          Також служба зайнятості постійно підтримує зв’язок з громадами. Між усіма 66 громадами і обласною службою зайнятості підписані угоди, в яких окреслені шляхи співпраці у напрямку подолання безробіття, сприяння зайнятості населення, стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць тощо. Перш за все - живе спілкування, а не офіційна переписка. У кожній громаді створені виїзні робочі місця для прийому громадян з погодженими графіками. Інформація про дні та години виїзного прийому розміщена в адмінприміщеннях тергромад. Такі виїзні зустрічі є адресними та оптимальними для роботи з сільським населенням. Завжди є зворотній зв’язок та підвищується рівень інформованості з соціальних питань.

          Крім того, безробітним пропонується участь у різних освітніх та менторських програмах розвитку фермерства, які реалізуються у співпраці з соціальними партнерами. Наразі Центри професійно-технічної освіти державної служби зайнятості в рамках реалізації освітнього проєкту «Школа Фермерства 2.0» ГО «Покоління «ЗЕД» за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ Ukraine), розробили 50 освітніх програм для навчальних курсів сільськогосподарського напрямку. Безробітні та всі охочі мають можливість опанувати: особливості вирощування овочів, технології садівництва, тонкощі вирощування декоративних рослин, аспекти бджільництва та технології вирощування тварин тощо.

          Робота у цій сфері досить тісно пов’язана з географією розташування підприємства, фермерства чи угідь. Із загальної кількості затребуваних професій сільського господарства на Черкащині, значним попитом користуються: оператори машинного доїння, тваринники, плодоовочівники, птахівники та трактористи-машиністи сільськогосподарського виробництва.

          З нагоди професійного свята працівників сільського господарства, команда Черкаської обласної служби зайнятості на чолі з Григорієм Дендемарченком висловлює щирі вітання тим, хто обрав справою свого життя - турботу про гарні врожаї! Найперше зичимо кожному міцного здоров’я, добробуту та реалізації найсміливіших задумів у цій не легкій, але надзвичайно важливій сфері. Працівникам бажаємо залишатися затребуваними у цій галузі, а роботодавцям хочеться побажати, щоб їх фінансові можливості дозволяли розвивати якомога більше напрямків роботи, де змогли б працювати безробітні, зокрема жителі села.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь