Транслітерація - написання прізвища та імені латинськими літерами

Дата: 27.10.2021 16:47

Транслітерація - написання прізвища та імені латинськими літерами. Під час формування заяви-анкети для оформлення документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус, за замовчанням відтворення прізвища та імені особи латинськими літерами здійснюється відповідно до Правил, затверджених постановою КМУ № 55 .

У випадках, передбачених чинним законодавством, транслітерацію прізвища та імені може бути змінено - умовою таких дій є написана заявником власноруч заява, де вказується підстава для зміни транслітерації.

Перелік документів, які дають підстави для зміни транслітерації:

1. Раніше видані документи, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, які є дійсними на момент звернення:

-  паспорт громадянина України (ID-картка);

-  паспорт громадянина України для виїзду за кордон;

-  посвідчення члена екіпажу;

-  посвідчення моряка;

-  дипломатичний паспорт;

-  службовий паспорт;

-  посвідчення особи, на повернення в Україну.

2. Документи, що підтверджують факт народження, зміни імені (у тому числі у разі укладення або розірвання шлюбу), виданих компетентними органами іноземної держави та легалізованих в установленому порядку.

3. Написання прізвища особи у паспорті для виїзду за кордон може бути виконано відповідно до написання прізвища її дитини/батьків (або одного з них)/одного з подружжя у раніше виданих їм паспортах для виїзду за кордон (у тому числі в паспортах для виїзду за кордон, виданих іноземними державами, якщо дитина/батьки/одне з подружжя є іноземцями).

Зверніть увагу!!!

У разі перевищення гранично допустимої кількості символів у полях відтворення прізвища або імені за письмовою заявою громадянина відтворюється одна з частин прізвища або імені таким чином, як вказано у заяві.

Для оформлення документів, зветайтесь за адресою : м. Жашків, вул. Миру 2, тел. (04747) 6-33-81.

Жашківський сектор УДМС у Черкаській області