Вшановуємо пам'ять жертв Бабиного Яру

Дата: 29.09.2021 10:37

29 вересня виповнюється 80 років, відколи у Бабиному Яру в Києві були вбиті перші жертви нацистської політики винищення — майже 34 тисячі київських євреїв.

Маховик смерті забрав упродовж 1941-1943 років життя близько 100 тисяч людей — євреїв, ромів, полонених червоноармійців, пацієнтів психіатричної лікарні, цивільних заручників, українських націоналістів і радянських партизанів, в’язнів Сирецького концтабору.

Бабин Яр — це всесвітньо відоме місце трагедії, що стало символом Голокосту, найбільший інтернаціональний цвинтар в Україні. Тут в роки фашистської окупації України було розстріляно понад 100 тисяч мирних радянських громадян, військовополонених, підпільників, партизанів, заручників, членів ОУН, психічнохворих та ін.

Фашистські карателі знищували тут за національною належністю євреїв і ромів — жінок, стариків і дітей, за ідеологічною — комуністів і комсомольців, а також тих, хто чимось не догодив владі «вищої раси».