ПРО ПОРЯДОК ЗАРАХУВАННЯ ДІТЕЙ НА ЦІЛОДОБОВЕ ПЕРЕБУВАННЯ ДО ЗАКЛАДІВ, ЯКІ ЗДІЙСНЮЮТЬ ІНСТИТУЦІЙНИЙ ДОГЛЯД І ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ

Дата: 09.08.2021 14:39

Фото без описуВідповідний порядок регламентований постановою Кабінету Міністрів України «Деякі питання захисту дітей в умовах боротьби з наслідками гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 1 червня 2020 року № 586

Батьки, які з тих чи інших причин мають намір влаштувати дитину на цілодобове перебування в закладах інституційного догляду (інтернатні заклади) повинні звернутись із заявою та необхідним пакетом документів до служби у справах дітей Жашківської міської ради (1-й поверх, каб.7) за місцем проживання дитини.

Дія цього Порядку не поширюється на школи соціальної реабілітації та заклади професійної (професійно-технічної) освіти, ліцеї, які забезпечують здобуття виключно профільної середньої освіти, притулки для дітей, центри соціально-психологічної реабілітації дітей, центри соціальної підтримки дітей і сімей та влаштування дітей старше 13 років до закладів спеціалізованої освіти.

Керівник закладу зобов’язаний ознайомити батьків/осіб, які їх замінюють, з порядком зарахування дитини на цілодобове перебування до закладу та поінформувати про їх обов’язки щодо виховання, утримання дитини та своєчасне вибуття дитини із закладу відповідно до строків, визначених цим Порядком.

Зарахування дитини до закладу на цілодобове перебування здійснюється відповідно до наказу керівника цього закладу, що видається на підставі направлення структурного підрозділу освіти, охорони здоров’я, соціального захисту населення місцевої держадміністрації або органу місцевого самоврядування, у сфері управління якого перебуває заклад, за наявності рішення органу опіки та піклування, прийнятого на підставі рекомендації комісії з питань захисту прав дитини (далі - комісія) про доцільність і строки влаштування дитини на цілодобове перебування, і документів, передбачених пунктами 11 і 12 цього Порядку.

Питання про доцільність влаштування дитини на цілодобове перебування до закладу розглядається комісією на підставі заяви одного з батьків дитини або особи, яка їх замінює.

Батькам дитини або особам, які їх замінюють необхідно подати до служби у справах дітей Жашківської міської ради:

- заяву про тимчасове влаштування дитини до закладу на цілодобове перебування із зазначенням строку та причини влаштування, форма якої наведена у додатку Постанови;

- акт оцінювання потреб сім’ї/особи (дитини) за формою, затвердженою Мінсоцполітики (готується Центром соціальних служб Жашківської міської ради);

- інші документи, що підтверджують стан сім’ї та причину влаштування дитини до закладу;

- висновок комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини з особливими освітніми потребами, що складається фахівцями інклюзивно-ресурсного центру;

- індивідуальний план реабілітації для дитини з інвалідністю.

Комісія приймає рішення про доцільність влаштування дитини до закладу на цілодобове перебування у випадку, якщо вичерпані всі можливості забезпечення її догляду і виховання в сім’ї або умовах, наближених до сімейних, з урахуванням найкращих інтересів дитини, і подає рекомендації органу опіки та піклування для прийняття відповідного рішення.

За більш детальною інформацією та роз’ясненням норм постанови звертатися до служби у справах дітей за телефоном (04747) 60 20 60.

Служба у справах дітей Жашківської міської ради