Жашківська міська рада
Черкаська область, Уманський район

ПРОТОКОЛ ЗАСІДАННЯ МІСЦЕВОЇ КОМІСІЇ З ПИТАНЬ ТЕХНОГЕННО-ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ТА НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ ЖАШКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ (27.04.2021)

Дата: 27.04.2021 10:07
Кількість переглядів: 1606

Фото без описуПРОТОКОЛ  № _2__

ЗАСІДАННЯ МІСЦЕВОЇ КОМІСІЇ

З ПИТАНЬ ТЕХНОГЕННО-ЕКОЛОГІЧНОЇ

БЕЗПЕКИ ТА НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ

ЖАШКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

від _27.04.2021 р.

Головуючий: Цибровський І. А.

Секретар: Ільченко О. В.

 

Присутні: члени комісії (за окремим списком).

Запрошені: (за окремим списком)

 

Порядок денний.

 

          І. Питання згідно листа Жашківського РС Управління ДСНС України в черкаській області від 23.03.2021р. № 203/28-07.

 

Доповідав – майор служби цивільного захисту Жашківського РС Управління ДСНС України в Черкаській області Скиба Анатолій Васильович.

 

          1.1. Про заходи з протидії загрозам і реагування на надзвичайні ситуації у природних екосистемах.

          Ускладнення ситуації пов’язано із раннім початком пожежонебезпечного періоду, майже у всіх регіонах країни через аномально малу кількість опадів  активізацією проведення сільськогосподарських робіт відбувається спалювання сухої рослинності на присадибних ділянках і заплавах річок.

 

          Вирішили

          1.1.1. Старостам, керівникам сільськогосподарських  підприємств, орендарям ставків заборонити спалювання сухої трави та залишків рослинності на сільгоспугіддях, вздовж доріг  на територіях  приватних садиб  та очерету  на водоймах.

          Термін виконання: постійно.

 

          1.2. Проведення нетехнічного та технічного обстеження територій Жашківської територіальної громади імовірно забруднених вибухонебезпечними предметами.

 

          На даний час в землі на території України є чимала кількість вибухонебезпечних предметів часів Великої Вітчизняної війни. Від вологи, перебування в землі, при взаємодії металу та вибухівки утворюються хімічні сполуки – пікрати, які дуже небезпечні (зовні мають вигляд білуватих порошкоподібних наростів). Пікрати вибухають навіть від нелегкого тертя, іскри, удару.

          До 20 ДПРЧ Управління ДСНС України у Черкаській області у 2020 році надійшло 5 повідомлень на території Жашківської ОТГ про виявлення вибухонебезпечних предметів часів Великої Вітчизняної Війни:

-        09.04.2020 року в с. Олександрівка було  виявлено артилерійській снаряд діаметром 152 м  - 1 од. часів Великої Вітчизняної Війни;

-        28.07.2020 року в с. Конельська Попівка було виявлено артилерійській снаряд діаметром 76 мм – 1 од.  часів Великої Вітчизняної Війни;

-        13.08.2020 року в с. Острожани було виявлено артилерійські снаряди діаметром 76 мм – 20 од часів  Великої Вітчизняної Війни;

-        18.08.2020 року в с. Острожани було виявлено авіабомбу 50 кг - 1 од. часів  Великої Вітчизняної Війни;

-        24.09.2020 року в с. Вороне було виявлено артилерійські снаряди діаметром 45 мм – 2 од., мінометну міну діаметром 120 мм – 1 од., мінометну міну діаметром 85 мм – 1 од. часів  Великої Вітчизняної Війни.

          В порівняні зі звітним періодом минулого року то в 2020 році кількість випадків ВНП збільшилось на 3 та кількість виявлених боєприпасів збільшилось на 20 одиниць.

 

          Вирішили:

          1.2.1.          Старостам Жашківсьої ОТГ, 20 ДПРЧ Управління ДСН України у Черкаській області провести інформування жителів та довести правила та прядок дій під час виявлення вибухонебезпечних предметів.

Термін виконання: протягом – 2021 року.

 

          1.2.2.          Уразі виявлення вибухонебезпечних предметів на території відповідно ОТГ та сільських рад негайно повідомити 20 ДПРЧ Управління ДСНС України у Черкаській області.

          Термін виконання: протягом – 2021 року.

 

          1.2.3.          Жашківському відділу поліції № 1 Уманського районного управління Головного управління Національної поліції України в Черкаській області забезпечити вчасне реагування та охорону місць виявлення вибухонебезпечних предметів.

          Термін виконання: протягом – 2021 року.

 

          1.3. Про стан боєздатності та функціонування добровільної пожежної команди села Бузівка та створення пожежно-рятувального підрозділу (центру безпеки) в селі Бузівка.

 

Добровільна пожежна команда села Бузівка знаходиться готова до виконання завдань з призначенням, пожежна техніка знаходиться в боєздатному стані. Так 28.03.2021р. відбулась пожежа у недіючій будівлі колишнього цукрового заводу. На допомогу в гасінні пожежі місцевому пожежно-рятувальному підрозділу першою прибула ДПК с. Бузівка та успішно ліквідувала пожежу на визначеному секторі.

На сьогоднішній день проводиться ремонт приміщення для особового складу в будівлі пожежного депо з метою подальшого створення пожежно – рятувального підрозділу (центру безпеки) в селі Бузівка на базі існуючого підрозділу.

 

Вирішили.

1.3.1. Виробничому управлінню житлово-комунального господарства та відділу освіти Жашківської міської ради розглянути питання завершення ремонту приміщення для особового складу в будівлі пожежного депо та провести роботу щодо створення пожежно-рятувального підрозділу (центру безпеки) в селі Бузівка.

Термін виконання: протягом 2021 року

 

          1.4. Про проведення підсумків штабних тренувань на електропідстанції ПС 35 кВ «Соколівка» Жашківського РЕМу ПАТ «Черкасиобленерго».

На виконання вказівки Управління від 24.02.2021 року № 6801-951/06, співробітниками Жашківського РС Управління ДСНС України у Черкаській області спільно з співробітниками Жашківської філії ПАТ “Черкасиобленерго” проведено штабне тренування на прикладі електропідстанції ПС 35/10 кВ “Соколівка”, яка знаходиться в с. Соколівка Жашківської ТГ.

 

         Вирішили.

1.4.1. Жашківській філій ПАТ “Черкасиобленерго” рекомендувати:

- переглянути та уточнити картки пожежогасіння.

Термін виконання: до 01.06.2021р.

 

1.4.2. Жашківському районному сектору  Управління ДСНС України у Черкаській області рекомендувати:

- провести коригування документів оперативного реагування.

Термін виконання: до 01.06.2021р.

 

1.4.3. Начальнику відділу економічного розвитку, містобудування, архітектури, ЖКГ, цивільного захисту та екології Євгенію ЛАЗАРЕНКУ розглянути питання згідно компетенції та вимог законодавства щодо:

-    проведення коригування місцевого плану реагування на надзвичайні ситуації;

- розроблення Положення про Жашківську ланку територіальної громади Черкаської територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту;

- розроблення Положення про створення спеціалізованих служб Жашківської ланки територіальної громади Черкаської територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту;

- розроблення Положення про створення об’єктових формувань Жашківської ланки територіальної громади Черкаської територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту.

Термін виконання: до 01.06.2021р.

 

          1.5. Про стан забезпечення техногенної та пожежної безпеки суб’єктів господарювання, у власності (володінні), користуванні яких перебувають готелі та будинки для людей похилого віку та осіб з інвалідністю.

На виконання наказу Управління ДСНС України у Черкаській області від 28 січня 2021 року № 27 «Про проведення позапланових перевірок», інспекторським складом Жашківського РС УДСНС України у Черкаській області проведено позапланові заходи державного нагляду (контролю) за додержанням вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки суб’єктів господарювання, у власності (володінні), користуванні яких перебувають готелі а також будинки для людей похилого віку та осіб з інвалідністю, а саме: стаціонарні відділення територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Жашківської міської ради, за адресою: Черкаська область, м. Жашків, вул. Маслозаводська, 3а, Черкаська область, Жашківський район, с. Вороне, вул. Миру, 66, ТОВ «Жашківська кінно спортивна школа», за адресою: Черкаська область, м. Жашків, вул. Віктора Лисака, 6, та ПП «Аскольд», за адресою: Черкаська область, м. Жашків, вул. Одеська, 50.

Не проведено перевірки ФОП Сидорук Володимир Петрович (готель «Київ-S», Черкаська область, м. Жашків, вул. Шевченка, 11б), ФОП Затоковий Олександ Іванович (готель, Черкаська область, м. Жашків, вул. Соборна, 1а, готель, Черкаська область, м. Жашків, вул. Островського, 1) та ФОП Остапчук Володимир Володимирович (готель, Черкаська область, м. Жашків,                вул. Захисників України, 29-А), у зв’язку із забороною здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності фізичних осіб-підприємців, які не зареєстровані платниками податку на додану вартість та діяльність яких не віднесена до високого ступеня ризику, відповідно Закону України від 23.02.2012 р. № 4448-VІ «Про особливості здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності щодо фізичних осіб-підприємців та юридичних осіб, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності».

Серед перевірених об’єктів  найгірший стан пожежної та техногенної безпеки склався в стаціонарному відділенні територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Жашківської міської ради, яке знаходиться  за адресою: Черкаська область, Жашківський район,  с. Вороне, вул. Миру,66, а саме: не проведено вогнезахисне обробляння дерев’яних конструкцій горищного приміщення будівлі стаціонарного відділення; приміщення стаціонарного відділення не обладнано системами пожежної сигналізації; відсутні підтвердження проведення замірів опору ізоляції і перевірки спрацювання приладів захисту електричних мереж та електроустановок від короткого замикання;  не відремонтований внутрішній протипожежний водогін; не укомплектований пожежний кран-комплект рукавом однакового з ним діаметром та стволом; не обладнано будівлю стаціонарного відділення блисковкозахистом; з’єднання жил проводів в коридорі не здійснено за допомогою опресування, зварювання, паяння або затискачів; допускається використання електророзетки з ознаками пошкодження; в  приміщенні для бездомних допускається встановлення перегородки на шляху евакуації; дозволяється облицювання частини коридору матеріалами з вищими показниками пожежної небезпеки стаціонарного відділення; не забезпечено в повній мірі приміщення стаціонарного відділення сертифікованими вогнегасниками; посадові особи не пройшли навчання та перевірку знань з питань пожежної безпеки у порядку, встановленому законодавством; не забезпечено електричними ліхтарями на випадок відключення електроенергії обслуговуючий персонал будинків (крім житлових), де у вечірній та нічний час можливе перебування людей, повинен мати електричні ліхтарі.

В ході перевірки ТОВ «Жашківська кінно спортивна школа», розташованого за адресою: Черкаська область, м. Жашків, вул. Віктора Лисака, 6, виявлено наступні недоліки: відсутня схема території на в’їздах (виїздах) об’єкта; не забезпечено в повній мірі сертифікованими вогнегасниками приміщення м’якої зони, кухні та їдальні в основній будівлі; посадова особа, відповідальна за протипожежний стан, не пройшла навчання та перевірку знань з питань пожежної безпеки; не вивішені плани (схеми) евакуації людей на випадок пожежі в приміщені готелю та  на  другому поверсі адміністративної будівлі; відсутні інструкції про заходи пожежної безпеки в приміщеннях основної будівлі, адміністративної будівлі, стайні та манежу; не розроблена інструкція для працівників охорони щодо їх обов’язків з контролю за додержанням протипожежного режиму, огляду території і приміщень, порядку дій в разі виявлення пожежі, спрацювання систем протипожежного захисту; приміщення дитячої кімнати, банкетного залу та готелю в основній будівлі не забезпечені відповідними знаками пожежної безпеки; не вказано порядкові номери та номер телефону для виклику пожежно-рятувальних підрозділів на дверцятах пожежних кран-комплектів; відсутній спеціальний журнал обліку технічного обслуговування пожежних кран-комплектів.

В ході перевірки ПП «Аскольд» (готельно-ресторанний комплекс «Родичі»), розташованого за адресою: Черкаська область, м. Жашків, вул. Одеська, 50, виявлено наступні недоліки: не вивішені вогнегасники на вертикальні конструкції на висоті 1.5м. від рівня підлоги до нижнього торця вогнегасника; не проведено навчання керівного складу, працівників з питань цивільного захисту, у тому числі правилам техногенної безпеки; не забезпечено обслуговуючий персонал готель-ресторану «Родичі» засобами індивідуального захисту органів дихання під час пожежі.

За результатами перевірок керівникам суб’єктів господарювання вручені приписи про усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки. До адміністративної відповідальності у вигляді штрафу притягнуто 1 посадову особу.

 

Вирішили.

1.5.1. Керівнику територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Жашківської міської ради вжити вичерпних заходів щодо виконання припису про усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки врученого за результатом позапланової перевірки.

Термін виконання: до кінця другого

кварталу 2021 року

 

1.5.2. Жашківській міській раді розглянути питання виділення коштів для покращення протипожежного стану стаціонарного відділення територіального центру в селі Вороне.

Термін виконання: до кінця 2021 року

 

1.5.3. Жашківському РС УДСНС України у Черкаській області здійснювати контроль за станом виконанням припису про усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, врученого за результатом позапланової перевірки.

Термін виконання: до кінця другого

кварталу 2021 року

 

          1.6. Про стан з пожежами та наслідками від них в Жашківській громаді та використання можливостей в проведенні масово-роз’яснювальної роботи серед населення.   

Протягом трьох місяців поточного року до пожежно-рятувального підрозділу в місті Жашків надійшло 25 повідомлень про пожежі, з них у 5 випадках інформація про пожежу не підтвердилась, зареєстровано 20 пожеж, що на 25 % більше ніж за аналогічний період  2020 року.

Протягом першого кварталу поточного року на пожежах в населених пунктах Жашківської громади виявлено 3 загиблих особи. За аналогічний період минулого року на пожежах виявлено 1 загиблу особу, травмованих осіб не виявлено. Матеріальні втрати, завдані пожежами, збільшились на 39,7 % і складають 3 842 536 гривень. Вогнем пошкоджено 12 будівель приватної власності.

Із загальної кількості пожеж 8 пожеж (40%) виникли в місті Жашків,  по 2 пожежі виникло в селі Бузівка, с селі Соколівка та с селі Скибин. Найбільше пожеж виникло внаслідок необережного поводження з вогнем, а саме 7 пожеж, або 35 % від загальної кількості та внаслідок порушення ППБ при експлуатації печей виникло 7 пожеж, або 35 % від загальної кількості пожеж. Внаслідок короткого замикання електромережі виникло 3 пожежі, або 15 % від загальної кількості. Внаслідок необережності під час куріння виникло 2 пожежі або 10 % від загальної кількості. Внаслідок підпалу виникла 1 пожежа, або 10 % від загальної кількості.

 

 

 

 

Вирішили.

 

1.6.1. Жашківському РС УДСНС України у Черкаській області провести спільні профілактичні рейди із залученням депутатського корпусу, соціальних служб, поліції та представниками міської ради в населених пунктах громади де зареєстровано збільшення кількості пожеж;

Термін виконання: постійно.

 

1.6.2. Відділу поліції № 1 Уманського РУ ГУНП в Черкаській області, Жашківському РС УДСНС України у Черкаській області та уповноваженій особі Жашківської міської ради вживати заходів реагування та притягувати до відповідальності осіб, винних у підпалах сухої рослинності в екосистемах та відкритих територіях відповідно до вимог чинного законодавства.

Термін виконання: постійно.

 

          ІІ. Питання згідно листа Жашківського РС Управління ДСНС України в черкаській області від 23.04.2021р. № 330/28-07.

          2.1. Розроблення та погодження Комплексного плану дій щодо протипожежного стану лісів і сільгоспугідь у весняно-літній період 2021 року.

          Доповідав - майор служби цивільного захисту Жашківського РС Управління ДСНС України в Черкаській області Скиба Анатолій Васильович.

          Згідно листа начальника Жашківського РС Управління ДСНС України в Черкаській області Бішука Р.В. від 23.04.2021 № 330/28-07 – в наявності Комплексний план дій органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо протипожежного стану лісів, торфовищ і сільгоспугідь у весняно-літній період 2021 року (далі – План). Даний План розроблений і погоджений керівниками уповноважених та відповідальних підрозділів обласного рівня та затверджений заступником голови Черкаської облдержадміністрації.

          План додається на 12 арк. в 1 прим.

 

Вирішили.

          2.1. Затвердити Комплексний план дій органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо протипожежного стану лісів, торфовищ і сільгоспугідь у весняно-літній період 2021 року.

          2.2. З метою оприлюднення та реалізації вказаного вище Плану – опублікувати його на офіційному сайті Жашківської міської ради, надіслати  для ознайомлення і виконання всім учасникам, старостам сільських населених пунктів, керівникам організацій, підприємств, установ. 

 

 

    ІІІ. Здійснення контролю за виконанням карантинних заходів та запобігання поширенню на території громади гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СоV-2 в період проведення свят Великодня.

 

Доповідали:

 

1. Жаборовська Марина Євгенівна – начальник Жашківського лабораторного відділення Державної установи «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України» (доповідь на 1 арк. в 1 прим. додається).

 

2. Кушніренко Роман Володимирович – головний лікар Комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги Жашківської міської ради» (доповідь на 1 арк. в 1 прим. додається).

 

3. Левченко Юрій Євгенійович – головний лікар Комунального некомерційного підприємства «Жашківська багатопрофільна лікарня Жашківської міської ради».

Наповненість ліжок хворими на Covid-19 складає близько 50 %. Вцілому ситуація контрольована і, в порівнянні з іншими громадами, стабільніша. Проте на даний час іде 3-тя хвиля захворювання, яка по прогнозам найважчої категорії; хвороба «помолодшала» основна вікова категорія хворих уже не «60 років +», як було минулого року, а «50 років +». Є випадки захворювання  дітей. Тим більше, що на даний час вірус адаптується і хвороба перебігає важче. Для того щоб не допустити підвищення захворювання – необхідно безумовне дотримання всіх обмежень, які визначені постановою Кабінету міністрів України від 9 грудня 2020р. № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».    

 

4. Савицька Валентина Миколаївна – начальник відділу освіти Жашківської міської ради.

         На даний час в закладах освіти забезпечено дотримання всіх карантинних вимог і обмежень. Є декілька (6 осіб) хворих, але ситуація контрольована та стабільна. Батьки учнів відокремлені від приміщень шкіл та дитячих садків, на територію закладів допускаються лише за умови дотримання маскового режиму. Постійно проводиться дезінфекція та забезпечується дотримання санітарно-гігієнічних вимог.

 

5. Настоятель Української православної церкви у Жашківській міській територіальній громаді Любківський Василь Дмитрович та представники духовенства.

         Розглянуто питання проведення свят Великодня та поминальної неділі в порівнянні з досвідом попереднього року. Враховано зауваження, пропозиції та недоліки від служб поліції і охорони здоров’я.

         На даний час визначено, що в обов’язковому порядку буде максимально забезпечено дотримання вимог карантинних обмежень, зокрема:

  • дотримання маскового режиму;
  • забезпечення встановленої дистанції між людьми (не менше 1,5 метра);
  • проведення масових заходів не більше 1 особи на 10 м.кв. площі будівлі або території (якщо захід проводиться на відкритому повітрі), до проводиться захід, та інші.    

 

6. Левицький Юрій Сергійович – начальник відділу поліції № 1 Уманського районного управління поліції ГУНП в Черкаській області.

         Протягом свят Великодня та поминальної неділі буде посилено патрулювання населених пунктів щодо забезпечення жорсткого дотримання всіх карантинних обмежень, які передбачені відповідними постановами Кабінету міністрів України та іншими нормативними актами з метою недопущення поширення хвороби Covid-19.

         Рекомендую при проведенні заходів визначити осіб, які будуть здійснювати так званий пропускний режим, контроль та регулювання за кількістю і розміщенням учасників. Організувати заходи з чітко визначеним часом для поступового (невеликими групами) охоплення всіх учасників богослужіння.        

 

7. Вініцький Ігор Миколайович – начальник відділу Державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Жашківського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області.

         Постійно проводяться перевірки закладів освіти, об’єктів торгівлі, інших місць скупчення людей щодо постійного контролю за дотриманням встановлених обмежувальних протиепідемічних заходів.

         Необхідно додаткове оприлюднення та висвітлення рішень, які прийняті на засіданні місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Жашківської міської ради щодо забезпечення неухильного дотримання і контролю карантинних обмежень відповідно до встановленого «помаранчевого» рівня епідемічної небезпеки.

 

         8. Цибровський Ігор Андрійович – міський голова.

З метою запобігання поширенню на території Жашківської міської ради гострої респіраторної хвороби COVID-19, з урахуванням епідемічної ситуації в регіоні,  у зв’язку із необхідністю запровадження  посилених заходів контролю за дотриманням встановлених обмежувальних протиепідемічних заходів в період проведення свят Великодня комісія

 

ВИРІШИЛА:

 

1. Виконавчим органам Жашківської міської ради:

1.1. При проведенні свят Великодня забезпечити неухильне дотримання та контроль карантинних обмежень відповідно до «помаранчевого» рівня епідемічної небезпеки, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 року № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2»,

1.2. Посилити роз’яснювальну роботу серед підлеглих та мешканців міста щодо дотримання карантинних обмежень і обов'язкового їх виконання.

1.3. Рекомендувати керівникам релігійних установ організувати проведення свят Великодня на свіжому повітрі (за межами будівель і споруд).

1.4. Здійснення комплексних заходів, спрямованих на упередження виникнення спалахів інфекційних хвороб та їх наслідків, зокрема –

- участь у боротьбі з інфекційними хворобами суб’єктів господарювання, закладів та установ охорони здоров’я, соціального захисту, діяльність яких пов’язана із захистом населення від інфекційних хвороб;

- організація та проведення щеплень серед дорослих та дитячого населення згідно календаря профілактичних щеплень, затвердженого Міністерством охорони здоров’я України;

- організацію навчання серед населення щодо дотримання правил особистої гігієни, здорового способу життя.     

 

 

Термін виконання: невідкладно

до завершення карантинних заходів.

 

2. Суб’єктам господарювання незалежно від форм власності, що ведуть свою господарську діяльність на території громади:

2.1. Забезпечити  виконання та дотримання приписів постанови Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 року № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», протиепідемічних заходів затверджених Головним санітарним лікарем України, що визначають особливості продовження господарської діяльності на період карантину, інших актів та рішень з питань протиепідемічних заходів.

2.2. Забезпечити припинення та недопущення проведення роботи розважальних закладів, діяльність закладів з організацією дозвілля, у тому числі проведення святкових заходів, банкетів, майстер-класів, публічних подій тощо.

2.3. Провести роз’яснювальну роботу щодо заборони перебування у громадських будинках і спорудах, громадському транспорті без вдягнутих засобів індивідуального захисту.

 

Термін виконання: невідкладно

до завершення карантинних заходів.

 

          3. Жашківському відділенню поліції Уманського ВП ГУНП у Черкаській області посилити контроль щодо:

          3.1.  Роботи після 24-ї та до 7-ї години суб’єктів господарювання з надання послуг громадського харчування без організації дозвілля (ресторанів, кафе, барів, закусочних, їдалень, кафетеріїв, буфетів тощо), крім діяльності з надання послуг громадського харчування із здійсненням адресної доставки замовлень та замовлень на винос;

3.2. Здійснення перевезень пасажирів автомобільним транспортом, зокрема перевезень пасажирів на міських та сільських автобусних маршрутах у кількості не більшій, ніж кількість місць для сидіння, що передбачена технічною характеристикою транспортного засобу та визначена в реєстраційних документах на такий транспортний засіб.

          3.3. У межах повноважень забезпечити посилення контролю за застосуванням засобів індивідуального захисту (маски, респіратори) в громадському транспорті водіями та пасажирами.

 

Термін виконання: постійно на період

проведення карантинних заходів

 

4. Жашківському відділенню поліції Уманського ВП ГУНП у Черкаській області, Жашківському сектору УДСНС України у Черкаській області, Жашківському управлінню Головного управління Держпродспоживслужби у Черкаській області спільно з Жашківською міською радою з метою контролю за дотриманням карантинних обмежень провести спільні профілактичні відпрацювання ринків, торгівельних закладів, об’єктів надання сфери послуг, розважальних закладів, підприємств-перевізників та інших суб’єктів господарювання.

 

Термін виконання: постійно на період

проведення карантинних заходів

 

          5. Сектору інформаційної політики Жашківської міської ради посилити в засобах масової інформації роз’яснювальну роботу серед мешканців громади щодо необхідності виконання карантинних обмежень і обов'язкового їх дотримання в період проведення свят Великодня.

 

Термін виконання: постійно на період

проведення карантинних заходів

 

6. Контроль за виконанням рішення покласти на Жашківську міську раду, Жашківське відділення поліції Уманського ВП ГУНП у Черкаській області, Жашківське управління Головного управління Держпродспоживслужби у Черкаській області.

 

 

 

 

Голова комісії                                                                     Ігор  ЦИБРОВСЬКИЙ

 

Секретар                                                                              Олег  ІЛЬЧЕНКО

 

 

 

 

 

 

Обмеження, які визначені постановою Кабінету міністрів України

від 9 грудня 2020р. № 1236

«Про встановлення карантину та запровадження

обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню

на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19,

спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2»

 

 

3-2. На території регіонів, на яких установлено “помаранчевий” рівень епідемічної небезпеки, діють обмежувальні протиепідемічні заходи, передбачені пунктом 3 цієї постанови.

Додатково на території регіонів, на яких установлено “помаранчевий” рівень епідемічної небезпеки, рішенням регіональних комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій запроваджуються посилені заходи контролю за дотриманням на території регіону встановлених обмежувальних протиепідемічних заходів, готовності закладів охорони здоров’я до прийому хворих на COVID-19, виявлення та реєстрації осіб з підозрою на COVID-19 відповідно до стандартів Міністерства охорони здоров’я.

На території окремих територіальних громад у межах регіонів, на яких установлено “помаранчевий” рівень епідемічної небезпеки, рішенням місцевих комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій встановлюються додаткові обмежувальні протиепідемічні заходи, які не передбачені пунктом 3 цієї постанови.

 

3. З 24 лютого 2021 р. на території України встановлюється “жовтий” рівень епідемічної небезпеки, відповідно до якого забороняється:

1) перебування в громадських будинках і спорудах, громадському транспорті без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно;

2) перебування на вулицях без документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи її спеціальний статус, без посвідчення про взяття на облік бездомної особи, довідки про звернення за захистом в Україні;

3) самовільно залишати місця самоізоляції, обсервації;

6) проведення масових (культурних, спортивних, розважальних, соціальних, релігійних, рекламних, наукових, освітніх, професійних тематичних та інших) заходів за участю більше однієї особи на 4 кв. метри площі будівлі або території (якщо захід проводиться на відкритому повітрі) або наповненістю залів понад 50 відсотків місць у кожному окремому залі, крім заходів, необхідних для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування, проведення кваліфікаційного іспиту на право на зайняття нотаріальною діяльністю, тестування на знання законодавства у сфері державної реєстрації осіб, які мають намір виконувати функції державного реєстратора, атестації здобувачів у формі єдиного державного кваліфікаційного іспиту (включно з апробаційним проведенням єдиного державного кваліфікаційного іспиту) та тестових екзаменів ліцензійних інтегрованих іспитів “Крок” (далі - атестація здобувачів), проведення заходів з оцінювання якості освіти (пробного зовнішнього незалежного оцінювання, зовнішнього незалежного оцінювання, вступних випробувань з використанням організаційно-технологічних процесів здійснення зовнішнього незалежного оцінювання тощо), здійснення яких належить до завдань Українського центру оцінювання якості освіти та його регіональних підрозділів (далі - заходи з оцінювання якості освіти), проведення офіційних спортивних заходів, включених до Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України, та матчів командних ігрових видів спорту професійних спортивних клубів із глядачами з наповненістю споруд, приміщень не більш як 50 відсотків місць та за умови дотримання учасниками таких заходів відповідних санітарних і протиепідемічних заходів та здійснення обов’язкового щоденного контролю за станом здоров’я учасників. Організатор заходу є відповідальним за нанесення горизонтальної розмітки або інших засобів дистанціонування для дотримання між особами фізичної дистанції не менше ніж 1,5 метра у разі проведення заходу із розміщенням осіб стоячи;

7) приймання відвідувачів у кінотеатрах, інших закладах культури та приймання відвідувачів іншими суб’єктами діяльності у сфері культури з наповненістю кінозалів або залів понад 50 відсотків місць (розміщення здійснюється з дотриманням шахового порядку розміщення, зокрема для груп із двох осіб) у кожному окремому кінозалі або залі;

8) здійснення регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів автомобільним транспортом, зокрема перевезень пасажирів на міських автобусних маршрутах у режимі маршрутного таксі, в електричному (трамвай, тролейбус), залізничному транспорті, у міському, приміському, міжміському, внутрішньообласному та міжобласному сполученні, в кількості більшій, ніж кількість місць для сидіння, що передбачена технічною характеристикою транспортного засобу, визначена в реєстраційних документах на такий транспортний засіб.

Перевізник несе відповідальність за забезпечення водіїв засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками, та здійснює контроль за використанням пасажирами під час перевезення засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно;

9) проведення дискотек, робота розважальних закладів (нічних клубів), діяльність закладів громадського харчування (ресторанів, кафе, барів, закусочних, їдалень, кафетеріїв, буфетів тощо) з організацією дозвілля, у тому числі проведення святкових заходів, банкетів, майстер-класів, публічних подій тощо;

10) робота після 24-ї та до 7-ї години суб’єктів господарювання з надання послуг громадського харчування (ресторанів, кафе, барів, закусочних, їдалень, кафетеріїв, буфетів тощо), крім діяльності з надання послуг громадського харчування із здійсненням адресної доставки замовлень та замовлень на винос;

11) розміщення відвідувачів у закладах громадського харчування на відстані меншій, ніж 2 метри за сусідніми столиками та більш як чотири особи за одним столом (без урахування дітей віком до 18 років), за умови, що відвідувачі заходять до закладу і пересуваються по ньому з вдягненими засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовленими самостійно (крім часу сидіння за столом для приймання їжі та/або напоїв);

12) діяльність суб’єктів господарювання, які обслуговують відвідувачів, у яких:

не нанесено маркування для перебування в черзі з дотриманням дистанції між клієнтами не менш як 1,5 метра;

не забезпечено працівників засобами індивідуального захисту, зокрема захисними масками або респіраторами, та не здійснюється належний контроль за їх використанням;

обслуговуються покупці без одягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема захисних масок або респіраторів, які закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно, за винятком обслуговування за межами будівлі суб’єкта господарювання (через вікна видачі, тераси тощо);

не забезпечується централізований збір використаних засобів індивідуального захисту в окремі контейнери (урни);

13) діяльність закладів, що надають послуги з розміщення (крім готелів, санаторно-курортних закладів, установ і закладів, які надають соціальні послуги, реабілітаційних установ для осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, а також стаціонарних відділень первинного та складного протезування протезно-ортопедичних підприємств, що належать до сфери управління Міністерства соціальної політики, дитячих закладів оздоровлення та відпочинку).

14) відвідування закладів освіти здобувачами освіти у разі, коли на самоізоляції через контакт з пацієнтом з підтвердженим випадком COVID-19 перебуває більш як 50 відсотків здобувачів освіти та персоналу закладу освіти;

15) проведення в закладах освіти масових заходів (вистав, свят, концертів) за участю здобувачів освіти з більше ніж однієї групи (класу) та за присутності глядачів (відвідувачів);

17) діяльність спортивних залів, фітнес-центрів, які не забезпечують можливість обмежити кількість відвідувачів у залі з розрахунку одна особа на 10 кв. метрів загальної площі приміщення, басейнів Ї більше ніж чотири особи на одній доріжці для індивідуальних занять або шість осіб для спортивно-тренувальних груп;

18) відвідування пунктів (місць) тимчасового тримання осіб, пунктів тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, та пунктів тимчасового розміщення біженців, крім осіб, які надають правову допомогу особам, які перебувають в таких пунктах;

19) відвідування сторонніми особами (крім законних представників, членів сім’ї, родичів за умови дотримання всіх протиепідемічних заходів, не частіше ніж один раз на тиждень) установ і закладів соціального захисту, в яких тимчасово або постійно проживають (перебувають) громадяни похилого віку, ветерани війни і праці, особи з інвалідністю, особи із стійкими інтелектуальними або психічними порушеннями, установ і закладів, що надають соціальні послуги сім’ям (особам), які перебувають у складних життєвих обставинах, крім установ і закладів, які надають соціальні послуги екстрено (кризово);

 

На вході до передбачених цим пунктом закладів, місць проведення заходу, де встановлено обмеження щодо максимальної кількості осіб залежно від площі, розміщуються інформаційні матеріали із зазначенням можливої максимальної кількості відвідувачів.

3-1. “Помаранчевий” рівень епідемічної небезпеки є попереджувальним рівнем, який свідчить про ускладнення епідемічної ситуації в регіоні, що може призвести до запровадження посилених обмежувальних протиепідемічних заходів.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь