Таким чином формується імуновідповідь, – Наталія Гармаш про реакцію на вакцину
Усі процеси вакцинації, що стартували днями в області, проводились згідно з нормативними документами МОЗУ. Мова, насамперед, про наказ №2070 щодо того, як правильно провести вакцинацію для запобігання несприятливих побічних реакцій, які вони можуть бути, що потрібно робити, аби зупинити їхні прояви. Про це зазначила на брифінгу в ОДА лікарка-імунолог Черкаської обласної лікарні Наталія Гармаш. Вона розповіла про самопочуття черкаських лікарів, яких уже вакцинували на сьогодні. Зокрема й про шістьох, у яких були зафіксовані незначні симптоми. За словами лікарки, у них виявили місцеві незначні прояви, а саме: почервоніння, припухлість та біль в місці вакцинації, а також у цілому загальна слабкість, головний біль, незначне підвищення температури.
– Ці прояви спостерігалися впродовж пів години після проведення вакцинації, – зауважила пані Наталія. – Наші співробітники надали їм відповідну допомогу й на сьогодні всі пацієнти здорові. Що важливо? Усі передбачувані реакції – незначні, тобто легкі, – допустимі. Адже варто усвідомлювати: при наявності незначної реакції у вигляді клініки місцевої і загальної – формується імуновідповідь. Це свідчить про те, що організм відреагував на вакцину. Це те, заради чого, зокрема, й роблять вакцинацію від коронавірусу.
Пані Наталія також зауважила, що обов’язково потрібно провести наступний етап вакцинації, в тому числі й цим шести лікарям. Через 28 діб. Але, звісно, важливо провести його правильно. Попередньо пацієнтам обов’язково зроблять загальний аналіз крові, сечі, біохімічне обстеження, лабораторні аналізи, які підтвердять стабільний стан організму, що людина здорова. Також має буде згода пацієнта. Повторну вакцинацію проводять тією ж вакциною.
Джерело: https://cutt.ly/BlV6viL