Річниця трагедії в Бабиному Яру (ФОТО. ВІДЕО)

Дата: 29.09.2020 12:23

Фото без опису29-30 вересня світ вшанує пам'ять жертв, які загинули в Бабиному Яру під час Другої Світової війни.

Жорстокий режим встановили німецькі окупанти щодо євреїв, комуністів та радянських активістів. Якщо щодо комуністів та інших колишніх керівників був вибірковий підхід, то євреїв знищували без винятку.

Фото без описуТепер відомі місця масових розстрілів євреїв, мирних жителів і військовополонених червоноармійців у Конелі, Вороному, на полі під Сорокотягою, у Дубині біля Жашкова. Кількість жертв достеменно не відомо, проте, у перші дні визволення Жашкова комісією було складено Акт про злочини, в якому, зокрема, було записано: «Розстріляли понад 300 чоловік в більшості євреїв, комуністів, а також жінок і дітей. Розстріляно біля Багвянського млина, а також біля цегельного заводу в кручах під назвою «Дубина».

Фото без описуЗнищення єврейського населення проводилось цілими сім’ями, розстріляли сім’ю коваля Гедаля, його жінку і семеро дітей, столяра колгоспу ім. Петровського Глейзера Лейбовича, його жінку і четверо дітей, а також інші сімї знищувалися повністю. Понад 100 чоловік євреїв відправлено в Букське гестапо, подальша доля їх невідома».

В’язнем одного з найбільших в Україні концтаборів Бабиному яру був Завертаний Федір з Бузівки. У 1943 році йому вдалося втекти і потім розповісти про ті звірства, що чинили окупанти над в’язнями. Розповідь Завертаного Ф.С. письменник В.Чехун виклав у книзі «В’язь роду».

(Інформація - директор Жашківського історичного музею О.Тютюнник)

До Вашої уваги - фрагмент фільму "965 днів окупації" (автор О.Тютюнник)