Охоронці дорожнього руху

Дата: 18.07.2020 17:03

Фото без описуКожен з нас, від малого до великого, є учасником дорожнього руху. І усі ми поділяємося на пасажирів та пішоходів. У всіх єдиний спільний інтерес – швидше та безпечніше дійти, доїхати… Часто-густо,  за браком часу, питання безпеки відходить на інший план, а це  створює аварійні ситуації...

Активна команда однодумців «WINNERS» Жашківської спеціалізованої школи №1 стурбована питанням безпечного руху пішоходів, особливо поблизу шкіл та садочків улюбленого міста. Ставши  уже  втретє учасниками  освітнього гейміфікованого проєкту «Відкривай Україну»   для підлітків з малих міст України, що  навчає прояву активної громадянської позиції та реалізації суспільно-корисних проектів, команда цього разу вирішили потурбуватися про безпеку юних пішоходів, школярів. Командою розроблено ряд поетапних робіт – ціль, завдання , потреба, шляхи вирішення.  Створено  анонімний опитувальник «Чоловічки на пішохідних переходах. Бути чи ні ?»  і проведено запит серед жителів міста у соціальних мережах.  Результати надихнули :  всі жителі міста підтвердили потребу у встановленні таких обмежувальних знаків .  Десять молодих та амбітних школярів запропонували на розсуд міського голови, депутатського корпусу, виконавчого комітету Жашківської міської ради свій проєкт  - «Охоронці дорожнього руху».  Метою такого проєкту -  встановлення на пішохідних переходах біля шкіл , дитячих садочків міста, де рух автомобілів найінтенсивніший,  яскравих пластикових чоловічків.  Така ініціатива – необхідність для безпеки пішоходів, адже пластикова фігурка точно зверне на себе увагу водіїв і змусить знизити швидкість перед зеброю. Її висота – півтора метра, а на спині фігурки – яскравий помаранчевий або салатовий наплічник. Такий "школяр" ефективний за  будь – якої  погоди – пластик витримує зміну температур від -40 до +50 градусів. Головна функція таких макетів – щоб машини гальмували перед пішохідними переходами.

Команда «WINNERS» - це школярі від 13 до 15 років, які озброївшись листом фанери, електролобзиком, яскравими фарбами та натхненням створили свої макети школяриків-пішоходів. І хоча й вони далекі від ідеалів, і потребують покращення в естетичному та сучасному вигляді та для команди стали справжніми «рідними братами». Ці перші пішоходи стануть  тимчасовими, на зміну яким прийдуть справжні -  професійні.   З підтримки Ігоря Андрійовича Цибровського та міського ВУЖКГ  наші «герої»  уже стоять на службі пішохідного переходу між  вулицями  Миру та Захисників України , поблизу школи №1 . Молодь вірить у співпрацю та  підтримку міського керівництва у реалізації проєкту «Охоронці дорожнього руху». Адже безпека на дорозі з боку як водіїв так і  пішоходів  – запорука життя!

Джерело: http://zhashkiv1.school.org.ua/news/23-58-57-15-07-2020/?fbclid=IwAR1qqnnuXQZHwtvtxULrEWgJEKb9yGjpBDrjzXGuw34OvvM2Ahn6l1sB31E