Дата: 27.03.2020 10:38

Мінрегіон надає роз’яснення щодо оплати житлово-комунальних послуг під час карантину.

Так, згідно із Законом України від 17 березня 2020 року № 530-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» на період дії карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), та протягом 30 днів з дня його відміни забороняється, зокрема:

– нарахування та стягнення неустойки (штрафів, пені) за несвоєчасне здійснення платежів за житлово-комунальні послуги;

– припинення/зупинення надання житлово-комунальних послуг громадянам України у разі їх неоплати або оплати не в повному обсязі;

– примусове виселення із житла та примусове стягнення житла (житлових будинків, частин житлових будинків, квартир, кімнат у квартирах, кімнат, житлових секцій чи блоків у гуртожитках, інших жилих приміщень), що належить на праві приватної власності громадянам України, під час примусового виконання рішень судів щодо стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги;

– примусове виселення громадян за несвоєчасну оплату житлово-комунальних послуг із жилих приміщень у будинках державного, громадського житлового фонду та житлового фонду соціального призначення.

Крім того, відповідно до підпункту 2 пункту 5 витягу з протоколу № 8 засідання Кабінету Міністрів України від 18.03.2020 опрацьовують нині питання щодо часткового відшкодування населенню плати за спожиті комунальні послуги, надані за період встановленого карантину.

Також, враховуючи ситуацію, яка наразі склалася в Україні, аби запобігти поширенню коронавірусу (COVID-19), недопущення його негативного впливу на здоров’я людей, рекомендують вжити всіх можливих заходів щодо здійснення споживачами онлайн-платежів через особисті кабінети на сайтах підприємств виконавців послуг, управителів багатоквартирних будинків, та за допомогою інших можливих і загальнодоступних сервісів (Приват 24, Ощад 24, iPay, Portmone тощо).

При цьому нагадуємо та просимо, що рідним та близьким необхідно потурбуватися про людей літнього віку (споживачів послуг) та допомогти сплатити їм за житлово-комунальні послуги онлайн.

Додамо також:

відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» карантин установлено на всій території України. При цьому підприємства житлово-комунальної сфери працюють у штатному режимі, оскільки надання комунальних послуг та послуг з управління багатоквартирним будинком має здійснюватися безперервно, крім часу перерв на:

1) проведення ремонтних і профілактичних робіт згідно з будівельними нормами і правилами, правилами технічної експлуатації і користування, положеннями про проведення поточного і капітального ремонтів та іншими нормативно-правовими актами;

2) міжопалювальний період для систем опалення виходячи з кліматичних умов згідно з нормативно-правовими актами;

3) ліквідацію наслідків аварії.

Джерело: http://ck-oda.gov.ua/cherkashhan-informuyut-pro-poryadok-oplati-zhitlovo-komunalnix-poslug-v-umovax-karantinu/