A A A K K K
для людей із порушенням зору
Жашківська міська рада
Черкаська область, Уманський район

Зміни щодо розмірів штрафів за порушення трудового законодавства

Дата: 11.02.2020 15:36
Кількість переглядів: 344

Початок лютого 2020 року, розпочався із змін до КЗпП України, та здійснення надій роботодавців щодо зменшення штрафів за порушення трудового законодавства.

Законом України від 12.12.2019 р. № 378, який набув чинності з 02.02.2020 р. внесені зміни до ст. 265 Кодексу законів про працю, якою прописані розміри фінансових штрафів за порушення норм роботодавцями трудового законодавства. У зазначеній статті КЗпП описано і перелічені різні види порушення за які можуть бути накладені фінансові штрафи: неоформлені працівники, зарплати в конвертах, облік робочого часу який не відповідає дійсності, недодержання  мінімальних гарантій по оплаті праці, недодержання гарантій для осіб які проходять військову службу, не допуск перевіряючи до об’єкту перевірки, порушення строків виплати заробітної плати, інші порушення трудового законодавства. Переліченні види порушення мають свої чіткі розміри штрафів, які дійсно зменшилися в порівняння із раніше діючими, а от вимоги щодо їх накладання збільшують ризики кожного роботодавця, оскільки від тепер за кожне «інше» порушення  трудового законодавства доведеться сплачувати фінансовий штраф в розмірі однієї мінімальної заробітної плати.

Що ми можемо віднести до «іншого» порушення трудового законодавства:  ті які не зазначені в переліку ст. 265 КЗпП., наприклад у вас є графік відпусток але в ньому не має підписів працівників, або у вас взагалі немає графіку відпусток, у вас немає повідомлень про початок відпусток, у вас не всі працівники отримують суму відпускних за три дні до початку відпустки і т.д. В акті перевірок Держпраці налічується понад 20 видів інших порушень, за порушення яких прийдеться сплатити фінансовий траф в розмірі однієї мінімальної заробітної плати за кожне така порушення.  Але і це ще не все, вчинення іншого порушення повторно протягом  року з дня вчинення порушення збільшує розмір фінансових штрафів за кожне таке порушення до двократного розміру мінімальної заробітної плати. В інших питаннях законодавець дійсно зробили послаблення, в нижче наведеній таблиці можемо порівняти зміни які відбулися:

 

Як зміняться всі розміри штрафів?

ПОРУШЕННЯ

ШТРАФ

Діюча норма

 

Законопроект № 1233 (друге читання)

- Юрособа

-ФОП (на загальній системі)

- ФОП (ЄП ІV група)

- Юрособа (ЄП ІІІ група)

 - ФОП (ЄП І-ІІІ группа)

 

Допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту)

30 розмірів МЗП за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення

10 розмірів МЗП за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

Попередження

Оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, встановлений на підприємстві

Виплата заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати ЄСВ

За повторне порушення  протягом двох років з дня виявлення порушення

30 розмірів МЗП за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення – за повторне протягом двох років з дня виявлення порушення

Порушення встановлених строків виплати зарплати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю , більше як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі

3 розміри МЗП (встановленої на момент виявлення порушень)

Без змін

Недотримання державних мінімальних гарантій в оплаті праці

10 розмірів МЗП за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення

2 розміри МЗП за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення

Недотримання гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків передбачених законом України «Про військовий обов’язок та військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»

10 розмірів МЗП за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення

4 розміри МЗП, за кожного працівника щодо якого скоєно порушення.

Попередження

Недопущення до проведення перевірки з питань додержання законодавства про працю, створення перешкод у її проведенні

3 розміри МЗП

Без змін

Недопущення до проведення перевірки з питань виявлення неоформлених працівників та зарплати «у конвертах»

100 МЗП

16 МЗП

Порушення інших вимог трудового законодавства

1 МЗП

1 розмір МЗП за кожне порушення

За повторне порушення інших вимог законодавства протягом року з дня виявлення порушення 

2 МЗП за кожне порушення

           

 

Є ще одна цікава новина, те що до ст. 265 КЗпП додано нові умови щодо сплати фінансових штрафів, так  Держпраці вирішило зробити таке послаблення: у разі сплати юридичною особою або фізичною особою підприємцем, яка використовує найману працю  50 %  розміру штрафів протягом 10 банківських днів з дня вручення постанови про накладання штрафу за порушення вимог законодавства про працю, така постанова вважається виконаною.

Підводячи підсумки, слід зауважити що нові трудові штрафи послабляють невдоволення роботодавців, але ні в якому разі не зменшує його відповідальності щодо дотриманням норм законодавства про працю.

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь