День Антоніни-половини

Дата: 06.02.2020 10:31

Працівниками культури Жашківської громади щотижня проводяться заходи, спрямовані на вивчення та збереження народних традицій, фольклору.

Так, 30 січня директором Литвинівського СБК  Наталією Якубчик була проведена бесіда з гуртківцями на свіжому повітрі на фольклорну тематику «Народні прикмети, забобони та звичаї дня Антонія Перезимника» або в простонароді ? Антоніни-половини, що припадає на 30 січня. Цей день свідчив про те, що половина зими позаду, а попереду вже весна. Учасникам заходу – школярам – найбільше сподобався звичай відлякування нечистої сили, щоб вона не підходила до будинку. Для цього виходили на найближче перехрестя і починали йти додому задки. Якщо вдавалося дійти до будинку таким чином і не впасти, то свої сліди варто було перекреслити палицею і замести. На Антона та Антоніну пекли спеціальні «Колобки» і пригощали ними дітей ? щоб швидше літо настало, адже «Колобки» символізували сонце.