Увага! Зміни в законодавстві у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень

Дата: 21.08.2019 09:51

Головне територіальне управління юстиції у Черкаській області повідомляє про те, що 23.07.2019 набув чинності новий Порядок надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (далі – Порядок), який було викладено в новій редакції, згідно постанови Кабінету Міністрів України від 26 червня 2019 року № 599.

Наразі інформація з Державного реєстру прав (далі – Реєстр) у паперовій формі надається:

• надавачем інформації з Державного реєстру прав, а саме державним реєстратором прав на нерухоме майно, уповноваженою особою фронт-офісу або помічником нотаріуса,

в електронній формі:

• автоматично програмними засобами ведення Реєстру через веб-портал Мін’юсту (за умови ідентифікації шляхом використання кваліфікованого електронного підпису), у тому числі з використанням сервісної послуги у формі прикладного програмного інтерфейсу Реєстру (на підставі договору про надання сервісної послуги, укладеного з технічним адміністратором Реєстру).

Пошук відомостей про зареєстровані речові права здійснюється за одним або декількома з таких ідентифікаторів:

1) щодо об’єкта нерухомого майна (за реєстраційним номером об’єкта нерухомого майна, за кадастровим номером земельної ділянки, за адресою об’єкта нерухомого майна);

2) щодо суб’єкта речового права, обтяження – фізичної особи (за прізвищем, ім’ям та (за наявності) по батькові, номером запису в Єдиному державному демографічному реєстрі, номером та за наявності серії документа, що посвідчує таку особу, реєстраційним номером облікової картки платника податків);

3) щодо суб’єкта речового права, обтяження – юридичної особи (за повним найменування юридичної особи, ідентифікаційним кодом згідно з ЄДРПОУ).

Для ознайомлення особи за зазначеними нею параметрами пошуку щодо суб’єкта речового права, обтяження з використанням програмних засобів ведення Державного реєстру прав формуються перелік записів про об’єкти нерухомого майна із зазначенням їх адрес чи (щодо земельних ділянок) кадастрових номерів та окремо записи, що не містять відомості про адресу/кадастровий номер, або повідомлення про відсутність інформації за зазначеними особою параметрами пошуку.

Після ознайомлення з відповідним переліком особа може отримати окремо щодо кожного з об’єктів нерухомого майна, що міститься в ньому, інформацію з Державного реєстру прав про зареєстровані речові права або інформацію з Державного реєстру прав про зареєстровані речові права в цілому щодо суб’єкта речового права, обтяження.

За надання інформації з Державного реєстру прав, у випадках, передбачених законом, справляється адміністративний збір (за отримання інформації у паперовій формі у розмірі 50 грн., в електронній формі через веб-портал Мін’юсту у розмірі 20 грн., у 2019 році).

Також новелою є те, що у разі обрання особою варіанта отримання інформації з Державного реєстру прав про зареєстровані речові права в цілому щодо суб’єкта речового права, обтяження адміністративний збір справляється в установленому законом розмірі з розрахунку за кожні 25 сторінок інформації.

За надання інформації з Державного реєстру прав в електронній формі з використанням сервісної послуги у формі прикладного програмного інтерфейсу зазначеного Реєстру адміністративний збір справляється щомісяця в установленому законом розмірі з розрахунку за одну годину можливості використання такого інтерфейсу.

У разі надання інформації про відсутність зареєстрованих речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень у Державному реєстрі прав та його невід’ємній архівній складовій частині адміністративний збір за надання інформації не повертається.

Інформація з Державного реєстру прав надається незалежно від місцезнаходження нерухомого майна.

(Джерело:    ГОЛОВНЕ ТЕРИТОРІАЛЬНЕ УПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇУ ЧЕРКАСЬКІЙ ОБЛАСТІ)