День рідної мови (ФОТО. ВІДЕО)

Дата: 26.02.2019 10:36

Фото без опису21 лютого представники всіх націй і народностей світу відзначають Міжнародний день рідної мови. Свято було започатковано у листопаді 1999 року на тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО у Парижі. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» - звучало у заголовку документа.

Міжнародне свято рідної мови відзначали і освітяни Жашківської громади. Так у Будинку дитячої та юнацької творчості проведено свято «Кращої, ніж рідна, мови не буває». Програма проведення свята змістовна та різноманітна: розпочали свято вихованці старшої групи народного хореографічного колективу «Едем» БДЮТ танцем «Український», дошкільники ЗДО «Золотий ключик» №6 привітали глядачів віршами про мову та піснею «Наша мово», учениця ЗЗСО №3 В. Квятковська прочитала вірш нашої поетеси О.Чорної «Тобі, рідна мово»,  «Як би тобі, доню...» - такий  діалог матері та дочки прозвучав у виконанні учениці та мами СПШ№1,  Артем Бушняк та Діана Приймак, вихованці гуртка  «Лідер» БДЮТ інсценізували гумореску П. Глазового  «Кухлик», старша група  вихованців танцювального колективу «Креатив» зворушила глядачів постановкою «Крила», учениця ЗЗСО №2 К. Ляхович прочитала вірш «Найрідніша мово»,  керівник гуртка БДЮТ Я. Якобчук зачарував глядачів піснею « Мова моя», вірш В Баранова «До українців» у виконанні вихованців гуртка «Лідер» БДЮТ та вірш «Про Україну» у виконанні учениці ЗЗСО №4 Л.Кравець повідали присутнім, що наша рідна українська мова – одна з найбагатших мов світу, а виконання пісні «Грай, музико, грай» - про те  що наша рідна українська мова ще й  одна з наймелодійніших мов світу.

Джерело: https://zhashkiv-osvita.gov.ua/news/16-56-55-21-02-2019/