Жашківчани вшановували пам’ять загиблих під Дебальцевим

Дата: 19.02.2019 11:31

Фото без опису18 лютого жашківчани вшановували пам’ять загиблих під Дебальцевим. Поминальне богослужіння провів військовий капелан Тарас Левицький, присутні голова Жашківської РДА Сергій Бойко, заступник голови Жашківської районної ради Людмила Мазур, очільник Жашківської міської об’єднаної громади Ігор Цибровський, ветерани АТО, представники громади поклали квіти до банера, на місці якого планується спорудження пам’ятника загиблим та учасникам війни в зоні проведення АТО/ООС.

18 лютого 2015 - день, коли українські військові залишили Дебальцевський плацдарм.

Бої за Дебальцівський плацдарм - одне з найбільших зіткнень на Донбасі. У кривавих боях за місто загинули 136 воїнів, понад 300 – отримали поранення.

Весь світ спостерігав, як з Дебальцівського плацдарму на підбитих машинах та пішки виходила українська армія. Через відсутність зв’язку і комунікації між підрозділами плановий вихід із засідки перетворився на пекло. Бійці згадують – хто виходив на броні кілька годин, хто пішки кілька днів. Та поранених не кидали. Місця на броні часто не було, та й машини виходили з ладу – ламалися, горіли, їх підбивали та знищували.

Це трагедія, якої можна було уникнути. Так говорять військові про події у Дебальцевому.

Не все так однозначно в цій війні. Та зрозуміло тільки те, що сотні синів України пролили кров, захищаючи свій народ від агресора. Світла пам’ять загиблим! Шана і честь тим, хто вистояв у тих боях!