День Європи (с.Литвинівка)

Дата: 25.05.2018 11:32

Вже традиційно в травні Україна відзначає День Європи. З цієї нагоди в  приміщенні Литвинівського будинку культури сільський бібліотекар Велічкіна Людмила Анатоліївна провела свято під назвою «Європейське майбутнє України в мріях дітей» за активної участі учнів Литвинівської школи.

Свято відкрила директор сільського будинку культури Якубчик Наталія Петрівна та побажала всім щоб збувалися всі задумані мрії та прагнення, бо Європа починається в серці українця,  та щоб:

Україна Соборна і вільна

З народами світу крокувала.

Україна величава і сильна

Шлях до Євросоюзу торувала.

Бо разом ? ми сила!

Вела святкову програму бібліотекар Велічкіна Л.А. Людмила Анатоліївна розповіла:

? День Європи ? це офіційне свято, що відзначається в країнах Європейського Союзу за рішенням Європейської Ради.  У 1985році на Міланському саміті лідери ЄС вирішили відзначати день проголошення Декларації Шумана як День Європи. Цей французький міністр закордонних справ закликав Францію, Німеччину, та інші європейські країни об*єднати їхні вугільну та сталеварну промисловості і змусити галузі, що працювали на війну, забезпечувати мир на європейському континенті. Це стало основою для створення Європейського Союзу.

Глядачі могли з доповіді дізнатися цікаві статистичні  дані про інституції, адміністративний устрій ЄС.

Учні 7- 8 класів Лазаревич Вікторія, Вініцька Тетяна, Якубчик Тетяна, Підгаєцька Вероніка, Станецька Яна, Чекман Владислав та ін.  в письмовій формі на аркушах паперу виклали свої роздуми про розвиток України як Європейської держави:

Всі ці прості і всім зрозумілі роздуми стали основою виставки, яка тут же в залі сільського будинку культури і була представлена. А ще виставка була доповнена текстами із періодики.

В другій частині свята всі присутні учні відтворювали народні національні  ігри європейців різних країн.