Пішов із життя Степан Іларіонович Горошко
Сьогодні жашківчани провели в останню путь Степана Іларіоновича Горошка - відомого на Жашківщині та за її межами краєзнавця, історика, автора багатьох праць, чимало з яких присвячені минувшині нашого краю. Останнім часом Степан Іларіонович боровся із важкою хворобою, яка невблаганно відбирала в нього сили.
Народився 1 січня 1949 року в селі Олександрівка Жашківського району. У 1972 році закінчив історичний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Вчителював у Червоному Куті, Острожанах, Жашкові, був директором Баштечківської школи.
Працював редактором районної газети, викладачем у вишах Переяслав-Хмельницького та Умані, долучався до видавничої справи, завдяки чому побачили світ чимало книг творчих земляків Степана Іларіоновича. Кандидат історичних наук. Автор низки науково-популярних праць, серед них: «Матеріали до курсу лекцій з історії України», «Жашківщина: минуле й сьогодення», «Богдан Хмельницький. Дискусійні питання. Проблемні судження», «Історія Голодомору на Жашківщині».
«Я ПОКЛИКАНИЙ ДО ТОГО, ЩОБ ШУКАТИ ІСТИНУ. Поважні науковці ставляться до краєзнавців зверхньо. Краєзнавство не вважають за науку. А мені як кандидату історичних наук захотілось саме поєднати краєзнавство із науковими дослідженнями. Думаю, що мені це вдалося. Зокрема, коли будете читати мою книжку «Богдан Хмельницький: дискусійні питання, проблеми і судження», вона рясненько пересипана краєзнавчими матеріалами і небезпідставно, тому що тут, у нашому краї були 2 великі битви у 1644 році і 1655 році» (сайт «Жашків», http://zhashkiv.info/people/goroshko-stepan-ilarionovich/).
Його публікації часом викликали палкі дискусії. Але Степан Іларіонович умів стояти на своєму й аргументувати свою думку. А його книгами не можна було не зачитуватися – бо вітіювата мова, свіжість думки та вміння відкрити таїну минулого – торкали серця читачів.