Герб Жашкова тепер і в Австрії – завдяки  гармоністу Іванові Сухому

Дата: 11.06.2019 15:34

Фото без описуДнями Іван Сухий – гармоніст, Заслужений працівник культури України, кавалер Ордену «За заслуги» ІІ та ІІІ ступеня, педагог, керівник Зразкового дитячого ансамблю гармоністів – повернувся із Австрії, куди був запрошений Асоціацією гармоністів Австрії. Іван Іванович брав участь у концертах та  Чемпіонаті світу з гри на гармоніці.

Масштабний захід тривав чотири дні і налічував до 400 конкурсантів із Словенії, Чехії, Італії, загалом – із 11 країн.

У своїй категорії Іван Іванович посів 8 місце. І для Чемпіонату світу – це чудовий результат, втім сам жашківський гармоніст поставився до цього самокритично:

- На чемпіонаті я єдиний був із України, єдиний із СНД, та єдиний із дворядною гармонікою. Тим не менш, ризикнув позмагатися із музикантами, котрі свої номери виконували на діатонічній штірійській гармоніці. Вона відмінна від нашої, і інший звук має. Але інструменти чудові, чотирирядні, високої якості, дорого вартують. Тим не менш, мені за честь бути запрошеним і брати участь у цьому чемпіонаті. Це колосальний досвід! Я беру участь в таких конкурсах не лише тому, щоб випробувати себе. Я повинен бути взірцем для своїх учнів. А високий рівень виконавської майстерності можна довести лише у боротьбі.

У поїздки із собою Іван Сухий завжди бере герб Жашкова. Один із таких символів він презентував організаторам заходу.

Наразі Іван Сухий пише третю книгу, в яку ляже також і розповідь про поїздку до Австрії.